Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 15.06.2025 06:34 Publikacja: 27.01.2022 10:35
Punkt poboru wymazów do badań na obecność koronawirusa w Szczecinie
Foto: PAP/Marcin Bielecki
Najnowsze dane resortu zdrowia mówią, że w Polsce hospitalizowanych jest 14 279 osób, u których za pomocą testu stwierdzono koronawirusa SARS-CoV-2 - w ciągu tygodnia liczba pacjentów wzrosła o 509. Liczba zajętych respiratorów w ciągu ostatnich siedmiu dni spadła o 192, do 1 105. Przed rokiem 27 stycznia pacjentów było 14 120, a podłączonych do respiratorów - 1 414.
Kwarantanną z uwagi na możliwość występowania SARS-CoV-2 objęto rekordowo wiele osób - milion 10 tysięcy (tygodniowy wzrost przekracza 391 tys.). Od początku epidemii za ozdrowiałych uznano ponad trzy miliony 880 tysięcy zakażonych, w ciągu ostatnich siedmiu dni - 67,2 tys.
Nowe przepisy mają zwiększyć dostępność leków i wzmocnić konkurencyjność unijnego przemysłu farmaceutycznego.
Każdego roku w Polsce odbywa się ok. 25 tys. operacji kardiochirurgicznych, w tym ok. 200 przeszczepów serca. -...
Międzynarodowa Federacja Ginekologii i Położnictwa wydała stanowisko w sprawie aborcji w zaawansowanej ciąży. Ma...
- Nasz pomysł jest taki, żeby nie rezygnować z nielimitowości, ale żeby te placówki, które dużo częściej niż nor...
Lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja – to trzy główne czynniki, które należy brać pod uwagę decydując się na inwestycję w mieszkanie – czy to z myślą o przechowaniu lub wzroście wartości, czy zwrocie z najmu.
- Łączne zobowiązania Narodowego Funduszu Zdrowia wobec naszego szpitala to ok. 11 mln zł z tytułu świadczeń zre...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas