Zakażenia są związane z przyjęciem bożonarodzeniowym zorganizowanym przez jedną firm w restauracji - podają władze miasta.

Norweski Instytut Zdrowia Publicznego poinformował, że zakażeni mieszkają w Oslo i w otaczających stolicę gminach.

Obecnie władze starają się namierzyć osoby, z którymi zakażeni mieli kontakt. Goście dwóch miejskich restauracji mają poddać się testom na COVID-19.

Czytaj więcej

Botswana: Niemal wszystkie zakażenia Omikronem są bezobjawowe

Pierwsze dwa zakażenia wariantem Omikron wykryto w Norwegii w poniedziałek. W związku z pojawieniem się nowego wariantu w kraju wprowadzono dodatkowe obostrzenia. W Oslo pojawiła się rekomendacja, by osoby, które są w stanie to robić, wykonywały pracę zdalnie. Ponadto liczbę uczestników prywatnych zgromadzeń w miejscach publicznych ograniczono do 100 osób.

Wciąż musimy zachowywać dystans, aby kontrolować liczbę zakażeń

Jonas Gahr Stor, premier Norwegii

W związku z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa każdy wjeżdżający do Norwegii musi poddać się testowi na COVID-19 w ciągu 24 godzin - bądź na granicy, bądź w punkcie testowania, może też przetestować się za pomocą testu, który może przeprowadzić samodzielnie.

- Wciąż musimy zachowywać dystans, aby kontrolować liczbę zakażeń, ale nie znaczy to, że nie możemy utrzymywać ze sobą kontaktów - podkreślił premier Norwegii, Jonas Gahr Stor, który jednocześnie przyznał, że wariant Omikron "prawdopodobnie będzie szerzyć się w Norwegii".