Celem lockdownu jest wygaszenie ogniska zakażeń koronawirusem w związku ze wzrostem liczby lokalnych zakażeń w kraju o charakterze lokalnym.

Mieszkańcy Lanzhou w czasie lockdownu mają zakaz opuszczania domów z wyjątkiem sytuacji nadzwyczajnych, gdy jest to konieczne.

O wprowadzeniu lockdownu poinformowały lokalne władze.

30 tys.

Tyle osób miało wziąć udział w odwołanym maratonie w Pekinie

Chiny walczą obecnie z ogniskiem zakażeń wariantu Delta koronawirusa SARS-CoV-2 i starają się wrócić do sytuacji, w której w kraju nie wykrywa się lokalnych zakażeń. Ognisko pojawiło się w Chinach na ok. 100 dni przed rozpoczęciem igrzysk olimpijskich. W ciągu ostatniej doby w Chinach wykryto 29 lokalnych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, dzień wcześniej było ich o 10 więcej.

Czytaj więcej

Testy na COVID w prowincji Gansu
COVID straszy w Chinach. Maraton w Pekinie odwołany

W związku z pojawieniem się w Chinach ognisk zakażeń koronawirusem odwołano zaplanowany na najbliższy weekend maraton w Pekinie, w którym miało brać udział 30 tysięcy osób. Odwołano też maraton, który miał odbyć się w poprzedni weekend w Wuhan.

 Przed wprowadzeniem lockdownu w Lanzhou, podobnie jak w części Mongolii Wewnętrznej zawieszono transport autobusowy, kursowanie taksówek i zamknięto obiekty turystyczne.