Odbiory lokali z pierwszego etapu mieszkaniowej części Bohemy zaczną się jeszcze w tym miesiącu. Deweloper, firma Okam, ma już pozwolenie na użytkowanie trzech budynków z 303 mieszkaniami przy ul. Szwedzkiej 20 na Pradze –Północ w Warszawie.

- Mieszkania z pierwszego etapu osiedla znalazły nabywców na długo przed uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie – podają przedstawiciele firmy Okam w komunikacie. - Oryginalny i niepowtarzalny charakter mieszkań, które powstają na terenie m.in. dawnej fabryki Pollena – Uroda, został podkreślony nazewnictwem, które nawiązuje do historii tego miejsca. Przyszli mieszkańcy pierwszego etapu osiedla i warszawiacy biorący udział w naszej sondzie, zdecydowali, że trzy nowe zasiedlane budynki będą nosić nazwy: Poemat, Consul, Parys. Wszystkie nazwy to marki produktów wytwarzanych w przeszłości na terenie fabryki. Także w kolejnych etapach - zarówno nowe budynki mieszkalne, jak i biurowe wchodzące w skład wieloetapowego kompleksu otrzymają nazwy, które podkreślą związek tego miejsca z historią.

Nazwy nowych budynków będą uzupełnieniem nazw istniejących historycznych obiektów np.: Warzelnia, Kotłownia, Glicerynownia czy Pudełkarnia, które Okam zdecydował się pozostawić i nie zmieniać.

Deweloper przygotowuje się do kolejnych etapów budowy Bohemy- Strefy Praga. Planuje też kompleksowy remont i przebudowę ulicy Szwedzkiej, która obejmie cały odcinek graniczący z terenem inwestycji. - Łącznie rewitalizacji poddane zostanie ponad 550 m bieżących ulicy. Prace obejmą wymianę nawierzchni, przebudowę chodników, wymianę oświetlenia ulicznego i sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Szwedzkiej i Strzeleckiej przy stacji metra Szwedzka – informują przedstawiciele dewelopera. - Ulica na tym odcinku zyska również nowe oznakowanie, zmieniona zostanie organizacja ruchu.