? Rośnie za to popularność Fabrycznej (16 proc. wskazań klientów), a to za sprawą bardzo dynamicznego rozwoju tego obszaru. Powstaje tam bardzo dużo inwestycji mieszkaniowych, dla porównania na Psim Polu nowych osiedli jest jak na lekarstwo. Winę za to ponosi przede wszystkim słaba komunikacja – praktycznie nie sięga tam sieć tramwajowa i mieszkańcy mogą liczyć tylko na autobusy. Poszukujący mieszkania, jeśli decydują się na Psie Pole, to ewentualnie na obszary najbliższe centrum.
? Pod kątem cen od pozostałych rejonów miasta odstają Stare Miasto i Śródmieście. Sprzedający mieszkanie mogą często liczyć na cenę za metr kwadratowy przekraczającą 7 tys. złotych. Ale nic dziwnego, bo przecież wrocławska Starówka czy historyczny Ostrów Tumski (administracyjnie jest częścią Śródmieścia, a nie Starego Miasta), to jedne z najbardziej prestiżowych lokalizacji nie tylko w skali miasta, ale całej Polski.
? Tak jak Krzyki są popularne ze względu na szybki rozwój i budowę wielu nowoczesnych obiektów, tak Stare Miasto i Ostrów Tumski kuszą zapachem historii: archikatedry, ratusza czy Pałacu Królewskiego. Uroku okolicy dodaje też oczywiście położenie nad Odrą, nad którą miasto żyło już setki lat temu.
? Coraz więcej kupujących nieruchomości we Wrocławiu to inwestorzy, którzy często mają w kieszeni gotówkę (wycofaną np. z banków, gdzie oprocentowanie lokat coraz rzadziej przekracza 4 proc., a na mieszkaniu na wynajem można zarobić znacznie więcej). Tacy klienci szukają mieszkania dobrze skomunikowanego, najlepiej położonego w pobliżu uczelni czy biurowców.
? Dla nich liczy się też powierzchnia mieszkania (im mniejsza tym lepiej, bo mieszkanie tańsze) oraz liczba pokoi (im więcej tym lepiej, bo można więcej zarobić na najmie takiego lokalu). Stąd deweloperzy budują coraz więcej mieszkań 3-pokojowych o powierzchni do 50 mkw. i 2-pokojowych nawet 37 mkw.
? Z miejscowości podwrocławskich popularnością cieszą się Bielany Wrocławskie, Długołęka i Wysoka. Tam za cenę trzypokojowego mieszkania na Krzykach kupić można dom. W samym Wrocławiu domów wolno stojących jest bardzo niewiele. Zwykle są to blizniaki l ub szeregowce.