Reklama

Gminy wykupią dawne mieszkania zakładowe sprzedane z lokatorami

Gminy mają otrzymać środki na wykup dawnych zakładowych mieszkań sprzedanych przed laty z lokatorami za symboliczną złotówkę.

Aktualizacja: 24.09.2015 12:28 Publikacja: 24.09.2015 08:34

Gminy wykupią dawne mieszkania zakładowe sprzedane z lokatorami

Foto: Fotorzepa, Rafał Guz

W środę na połączonym posiedzeniu dwóch komisji Infrastruktury oraz Samorządu Terytorialnego odbyło się pierwsze czytanie projektu nowelizacji ustawy o finansowym wsparciu tworzenia lokali socjalnych, mieszkań chronionych, noclegowni i domów dla bezdomnych. Jego autorem są te dwie komisje sejmowe. Proponują one, by gminy mogły ubiegać się o dofinansowanie, maksymalnie 30 proc. ceny, na nabycie dawnych zakładowych domów wielorodzinnych. Resztę kwoty gmina musi pokryć sama. Środki budżetowe na ten cel mają pochodzić z funduszu dopłat, którym gospodaruje Bank Gospodarstwa Krajowego.

RP.PL i The New York Times

Kup roczną subskrypcję w promocji - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Prawo w Polsce
Gdzie wyrzucać stare ubrania? Od 1 stycznia nie wszyscy będą musieli wozić je na PSZOK
Praca, Emerytury i renty
Aż cztery zmiany w grudniu 2025. Nowy harmonogram wypłat 800 plus
Prawo na świecie
Czy będzie problem z uznawaniem rozwodów administracyjnych za granicą?
Nieruchomości
Nowe obowiązki dla właścicieli nieruchomości. Które budynki obejmą w 2026 roku?
Materiał Promocyjny
Startupy poszukiwane — dołącz do Platform startowych w Polsce Wschodniej i zyskaj nowe możliwości!
Nieruchomości
Książeczka mieszkaniowa wciąż jest trochę warta
Materiał Promocyjny
Nowa era budownictwa: roboty w służbie ludzi i środowiska
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama