Budowa pierwszego w Lublinie osiedla PRS (Private Rented Sector, czyli najem instytucjonalny) spółki PFR Nieruchomości już się rozpoczęła. Mieszkania na wynajem powstaną przy ul. Krochmalnej, na terenach dawnej cukrowni.

Trzy bloki oprócz 388 mieszkań pomieszczą ponad 20 lokali usługowych w parterach budynków. Najwięcej będzie mieszkań dwu- i trzypokojowych, ale zaplanowano też kawalerki i lokale z czterema pokojami. W garażu podziemnym znajdzie się ponad 400 miejsc postojowych. Za projekt architektoniczno-urbanistyczny osiedla odpowiada pracownia Stelmach i Partnerzy. Osiedle ma być gotowe pod koniec 2025 roku.

- Polski rynek PRS koncentruje się na największych miastach –Warszawie, Krakowie, Trójmieście. A my od lat udowadniamy, że jest atrakcyjną alternatywą nie tylko dla mieszkańców metropolii – mówi cytowany w komunikacie Wojciech Caruk, prezes spółki PFR Nieruchomości. - Okolice ulicy Krochmalnej mają ogromny potencjał, który nie został jeszcze wykorzystany, dlatego cieszy nas, że możemy się przyczynić do rozwoju tego miejsca.

Spółka PFR Nieruchomości odpowiada za dwa fundusze oferujące mieszkania w formule najmu instytucjonalnego –  to Fundusz Sektora Mieszkań na Wynajem i Fundusz Sektora Mieszkań dla Rozwoju. Ma w portfelu ok. 7,5 tys. mieszkań (gotowych i w budowie) w ponad 40 lokalizacjach w Polsce – zarówno w największych metropoliach, jak i w średniej wielkości miastach.