Aktualizacja: 11.12.2024 10:30 Publikacja: 20.11.2022 15:37
Kreo w Krakowie
Foto: Mat.prasowe
- Całkowita powierzchnia biur budowanych przez deweloperów w Krakowie jest zbliżona do tej powstającej w Warszawie i we Wrocławiu. 92 proc. powstających biur powinno trafić na rynek w 2023 roku – wskazuje firma doradcza Knight Frank. – A aktywność najemców na krakowskim rynku biurowym jest wciąż największa spośród miast regionalnych. Krakowski rynek biurowy to już niemal 1,65 mln mkw. powierzchni.
Ten największy rynek regionalny w III kwartale tego roku nie wzbogacił się jednak o żaden nowy biurowiec.
Do oferty trafiły kolejne lokale inwestycyjne przy ul. Wiktoryn w Warszawie. Można w nich urządzić biuro.
W czasach galopującej inflacji rosną czynsze za biura i magazyny. Najemcy mogą jednak wynegocjować okresowe zwolnienie z płatności. Co jeszcze jest w pakietach zachęt stosowanych przez właścicieli budynków komercyjnych?
Nowoczesne biurowce nie powinny stać puste. Starsze budynki mogą się zamieniać w hotele, bloki PRS, akademiki.
Pozwolenie na użytkowanie oraz certyfikat BREEAM na poziomie Excellent dostał pierwszy budynek wrocławskiego kompleksu firmy Cavatina Holding.
Bank zachęca rodziców do wprowadzenia swoich dzieci w świat finansów. W prezencie można otrzymać 200 zł dla dziecka oraz voucher na 100 zł dla siebie.
15-kondygnacyjny budynek przy metrze Wilanowska w Warszawie oferuje 32 tys. mkw. powierzchni.
Echo Investment uzyskało dla budynku React certyfikat BREEAM Final na poziomie „Excellent”. Obiekt może zmienić właściciela.
Powstający w biznesowym centrum Warszawy biurowiec dostarczy na rynek 32 tys. mkw. biur. Budynek przy Prostej ma być gotowy wiosną 2025 roku.
Biuro przestało być tylko miejscem pracy. To ważne narzędzie HR służące przyciąganiu talentów. Pracownicy doceniają dobry adres i dobrą komunikację. W siłę rosną elastyczne powierzchnie.
Deweloper sprzedał łódzki React estońskiej firmie Summus Capital. Liczy na zbycie jeszcze kilku nieruchomości.
Notowany na Catalyst deweloper, spółka Ghelamco, zawarł umowę sprzedaży mającego prawie 59 tys. mkw. powierzchni do najmu biurowca Warsaw UNIT przy rondzie Daszyńskiego. Nabywcą jest szwedzka spółka Eastnine AB. To największa transakcja na rynku biurowym w Europie.
Zasoby w Polsce są relatywnie młode, ale i nasz rynek mierzy się z ryzykami związanymi ze starzeniem się budynków.
Świadectwa charakterystyki energetycznej budynków online, nabijanie ludzi w pompy ciepła. Wreszcie jest szansa na likwidację patologii – mówi Jan Ruszkowski, nowy dyrektor zarządzający Stowarzyszenia Fala Renowacji.
Biurowiec Company House II przy Al. Jerozolimskich w Warszawie przechodzi transformację. Obiekt zmienia nazwę i modernizuje wnętrza.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas