Quorum to największy projekt mixed-use na Dolnym Śląsku. W kompleksie nad Odrą Cavatina Holding buduje biura, mieszkania premium, lokale handlowo-usługowe. Będzie też restauracja. Zaplanowano też zielone miejsca do relaksu – m.in. na nowo budowanej promenadzie nad rzeką.

Quorum D – pierwszy oddany obiekt we wrocławskim kompleksie, łączy współczesną architekturę z odnową istniejącego budynku wykonanego w zabytkowej cegle. Biurowiec na sześciu kondygnacjach oferuje najemcom ponad 16,2 tys. mkw. powierzchni biurowej klasy A oraz ok. 1 tys. mkw. lokali usługowo-handlowych.

Ponad połowa budynku jest już wynajęta. - Quorum przyciąga głównie podmioty z sektora IT. W ostatnich miesiącach podpisywaliśmy jednak umowy z podmiotami z różnych branż – mówi cytowany w komunikacie Patryk Czernik, dyrektor ds. wynajmu w spółce Cavatina Holding. - Do grona najemców dołączyli: IT-Dev, CBRE, salon fryzjerski firma Doraco.

Wraz z pozwoleniem na użytkowanie budynek Quorum D dostał certyfikat BREEAM z oceną na poziomie Excellent. - Najwyższe noty dostaliśmy za rozwiązania pozwalające oszczędzać wodę, wykorzystanie bezpiecznych dla zdrowia i środowiska materiałów, za lokalizacje i dostępność wielu środków transportu – mówią przedstawiciele dewelopera.