System ten skupia się na zdrowiu i komforcie użytkowników powierzchni komercyjnych, m.in. biur. – Odnowienie certyfikatu oznacza, że standardy dotyczące jakości powietrza czy wody w budynku oraz jakość wewnętrznego środowiska (oświetlenie wnętrz, temperatura, akustyka) są utrzymywane na najwyższym poziomie – mówią przedstawiciele dewelopera. - To pierwsza taka recertyfikacja w Polsce i regionie Europy-Wschodniej, a druga w całej Europie.

Piąte piętro budynku Spark C, należącego do kompleksu biurowego na warszawskiej Woli, otrzymało WELL Commercial Interior w marcu 2019 roku. Teraz, IWBI – międzynarodowa organizacja oceniająca budynki w systemie WELL – zdecydowała o odnowieniu certyfikatu dla biur, z których korzystają pracownicy spółki biurowej Skanska.

W kompleksie Spark zainstalowane są m.in. filtry, które zatrzymują pyłki kwiatów i zarodniki grzybów powodujące alergie. W biurze znajduje się 850 roślin, które dostarczają więcej tlenu. Woda w Sparku jest testowana na obecność kilkudziesięciu związków chemicznych. Inteligentne oświetlenie dopasowuje się do pory dnia.