Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 14.12.2024 19:43 Publikacja: 14.04.2022 20:48
Jedna z dwóch największych umów najmu podpisanych w I kwartale br. dotyczyła Forest Tower
Foto: mat. pras.
Według szacunków Polskiej Izby Nieruchomości Komercyjnych na koniec marca tego roku zasoby nowoczesnej powierzchni biurowej w stolicy siegnęły 6,24 mln mkw. Deweloperzy oddali do użytku sześć budynków oferujących 93,4 tys. mkw. Z kolei popyt sięgnął aż 273,2 tys. mkw.
Do największych transakcji należało wynajęcie 34,5 tys. mkw. w kompleksie Skysawa przez PKO BP oraz 30 tys. mkw. w Forest Tower przez nieujawnionego gracza z sektora bankowego. Udział powierzchni niewynajętej wyniósł 12,2 proc., a więc o 0,5 pkt proc. mniej kwartał do kwartału.
Rynek ma świadomość, że inwestowanie w budynki musi uwzględniać wpływ na środowisko. Znaczenia nabiera teraz wpływ na kwestie społeczne.
Firmy deweloperskie i fundusze tworzą własne marki elastycznych biur. To odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na powierzchnie coworkingowe.
Telefony się rozdzwoniły. Firmy z Ukrainy szukają powierzchni do pracy. Pustostany w Polsce mogą się szybko zapełnić.
Pozwolenie na użytkowanie budynku biurowo-usługowego w Gdańsku dostała firma Torus. Format oferuje niemal 16 tys. mkw. powierzchni najmu.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Branża nieruchomości spieszy z pomocą uciekającym przed wojną Ukraińcom. Otwiera drzwi do biurowców, centrów handlowych, obiektów targowych i magazynów.
Niemal 1,5 tys. mieszkań w sześciu etapach. Osiedle Apartamenty Krakowska we Wrocławiu wybuduje Robyg.
Od 12 grudnia można składać wnioski o dotacje w ramach programu "Czyste Powietrze dla powodzian" - przekazał Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Ustawy mieszkaniowe – polaryzujące i rozgrzebane. Te o uwolnieniu gruntów, regulacji krótkiego najmu, REIT-ach – bardziej lub mniej zasygnalizowane. A to nie wszystkie otwarte fronty. Jaki jest bilans po 12 miesiącach?
Kupujący wstrzymywali się z transakcjami, sprzedający próbowali grać na czas, utrzymując ceny na wysokim poziomie.
Hale w województwie łódzkim chcą wynajmować firmy produkcyjne, logistyczne i handlowe. Popyt w porównaniu z analogicznym okresem ub.r. wzrósł aż o 72,5 proc.
Informacje z portali internetowych potwierdzające rezerwację czy zawierające opinię najemcy to dopuszczalne i wiarygodne dowody, że w bloku są mieszkania wynajmowane krótkoterminowo.
Przydałoby się więcej spotkań z ekspertami i powołanie stałych grup roboczych dotyczących np. prawa budowlanego oraz ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym – ocenia ekspert Komitetu ds. Nieruchomości Krajowej Izby Gospodarczej.
Trzy wyzwania podatkowe. Rynek czeka na rozstrzygnięcia.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas