Już niebawem wprowadzą się tu pierwsi najemcy. 

Biurowiec Format powstał w biznesowej części Gdańska, na granicy Oliwy i Przymorza. Pięciokondygnacyjny budynek oferuje niemal 16 tys. mkw. Ma precertyfikat LEED na poziomie Gold. Deweloper, firma Torus, chce też uzyskać certyfikat „Obiekt bez Barier”.

Format zaoferuje 396 miejsc parkingowych - 316 w części podziemnej i 80 na zewnątrz, a także infrastrukturę dla rowerzystów (miejsca postojowe na zewnątrz budynku i specjalne strefy na parkingach podziemnych, szatnie z prysznicami i szafkami). W planach jest budowa boisk do gry w koszykówkę i siatkówkę.

- Wdrożyliśmy modyfikacje w centralach wentylacyjnych, co w połączeniu z lampami UVC eliminuje ryzyko przedostawania się patogenów z powietrza wywiewanego do nawiewanego przy jednoczesnym utrzymaniu sprawności odzysku ciepła i wilgoci na dotychczasowym poziomie – zaznacza deweloper.

Głównym najemcą biurowca będzie spółka Ergo Technology & Services. Firma przeniesie się do nowej siedziby już w maju. Zajmie biuro o powierzchni niemal 6 tys. mkw.

W Formacie znajdzie się także Collab - autorski koncept elastycznych powierzchni (biur serwisowanych) sygnowany marką Torus. Firma pracuje nad nim już od kilkunastu miesięcy. - Zbieramy doświadczenia na tym rynku w oparciu o działający w naszej Alchemii Neon Flex – mówią przedstawiciele dewelopera. - Takie rozwiązanie pozwoli zapewnić najemcom dużą elastyczność w doborze dodatkowej powierzchni np. przy zwiększonym okresowo zapotrzebowaniu.

Trwają rozmowy z kolejnymi najemcami.

Jak mówi deweloper, Torus jest bardzo dobrze zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie dworca PKP/SKM Oliwa. Inwestor planuje wybudować bezpośrednie przejście z peronu na teren inwestycji.


Autopromocja
Specjalna oferta letnia

Pełen dostęp do treści "Rzeczpospolitej" za 5,90 zł/miesiąc

KUP TERAZ