Inwestycja Grupy Waryński jest na ostatniej prostej. Biurowiec powstaje u zbiegu ulic Wschowskiej z Ordona. Trwają ostatnie prace wykończeniowe. Rozpoczęto już także zagospodarowywanie terenów zewnętrznych. - Butikowy biurowiec wpisuje się w dzisiejsze wymagania firm związane ze środowiskiem pracy. Na terenie kompleksu powstaną zielone wyspy z bujną roślinnością i małą architekturą, uprzyjemniające spotkania i rekreację – mówią przedstawiciele Grupy Waryński. - Na dobry klimat zapracuje też duży zielony dach budynku. Roślinność, która się na nim znajdzie, została specjalnie dobrana z myślą o ulach miejskich i zasiedlających je pszczołach. Strefa relaksu wypełniona bogatą zielenią zostanie zaaranżowana zarówno w otoczeniu EQ2, jak i wewnątrz budynku, w którym rośliny wzbogacą aranżację części wspólnych.

Osoby pracujące w EQ2 będą mogły korzystać z siłowni i klubu fitness, który mieści się w położonym obok siostrzanym biurowcu EQlibrium, wybudowanym przez Grupę Waryński przed trzema laty. Na parterze EQ2 zaprojektowano powierzchnie usługowe. - W miarę klarowania się nowego modelu pracy łączącego tradycyjną pracę w biurze z pracą zdalną, widoczne jest większe zapotrzebowanie na kompaktowe powierzchnie biurowe, dające możliwość elastycznej adaptacji – mówią przedstawiciele dewelopera.

- Obserwujemy zwiększone zainteresowanie biurami oferującymi odpowiednie warunki firmom, dla których decydujące znaczenie ma kwestia bezpieczeństwa i komfortu środowiska pracy – mówi cytowany w komunikacie Bogdan Borkowski, prezes spółki Waryński S.A. Grupa Holdingowa. - Istotną sprawą dla naszych najemców jest przy tym możliwość aranżacji nowej powierzchni biurowej według indywidualnych potrzeb.

Biurowiec EQ2 oferuje ponad 2,8 tys. mkw. powierzchni. Na jednej kondygnacji są moduły biurowe o powierzchni od 120 do 354 mkw., które można dowolnie aranżować. - Biurowiec zostanie wyposażony w centrale wentylacyjne umożliwiające dobór odpowiednich filtrów powietrza. Dla bezpieczeństwa poszczególne powierzchnie będą mieć odrębne systemy wentylacyjne, a sieć wentylacyjną biurowca zabezpieczy dodatkowo nadrzędny system BMS, monitorujący m.in. parametry powietrza – czytamy w komunikacie.

Do budynku prowadzą automatyczne drzwi obrotowe. – Na bezdotykowe przejście do biur pozwoli system bramek wspomagany przez kontrolę dostępu. Bezdotykowa będzie również stacja do dezynfekcji umieszczona w holu głównym. W częściach wspólnych w biurowcu zainstalowane zostało oświetlenie automatycznie reagujące na obecność ludzi – mówią przedstawiciele inwestora. Wszystko to dla bezpieczeństwa.