- Strategicznym celem grupy w zakresie „zielonej" doktryny w posiadanych i zarządzanych nieruchomościach w Polsce jest zapewnienie dostaw energii pochodzących z odnawialnych źródeł. Cel zostanie zrealizowany 1 stycznia 2023 r. – zapowiada firma w komunikacie. - Warszawskie portfolio biurowe to 87 proc. wartości wszystkich należących do CPIPG segmentów nieruchomości w Polsce.

Zieloną energią są w pełni zasilane trzy spośród 14 biurowców. To Eurocentrum Office Complex i Green Corner A (powstały w oparciu o zasady zrównoważonego budownictwa począwszy od materiałów po rozwiązania eksploatacyjne) oraz Warsaw Financial Center, jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków biurowych w stolicy.

- Od 2022 r. ekologiczna energia popłynie do wszystkich biurowców z portfela CPIPG położonych w pasie Alej Jerozolimskich. Projektem zmian objęte zostały położone po sąsiedzku: Equator I, Equator II i Equator IV. Podpisane już zostały wszelkie niezbędne umowy z dostawcami. Kolejnym biurowcem zasilanym energią pochodzącą z odnawialnych źródeł, będzie położony przy ul. Grzybowskiej Concept Tower (01 stycznia 2022 r.) – zapowiada firma.

W starszych biurowcach z portfolio CPIPG – Atrium Plaza i Atrium Centrum, Central Tower, Prosta 69 oraz w przejętym w marcu 2020 r. Moniuszki 1A dostawy tradycyjnej energii planowane są do końca 2022 r. Trwają negocjacje z kontrahentami.

W sektorze retail – Centrum Handlowe „Ogrody" w Elblągu jako największy obiekt handlowy w regionie, przejdzie na nowe źródła energii od 1 stycznia 2022 r., a Galeria Orkana w Lublinie od 1 stycznia 2023 r. Należące do CPIPG warszawskie hotele –Le Regina oraz Diana Residence mają podpisane umowy na ekologiczne zasilanie od początku 2022 r.

- Potrzeba zastąpienia tradycyjnych źródeł energii odnawialnymi jest bezdyskusyjna. Pragniemy pozytywnie wpływać na środowisko wszędzie tam, gdzie posiadamy nieruchomości – komentuje cytowany w komunikacie Cezary Kopij, dyrektor techniczny w CPIPG Polska. - Przemawiają za tym argumenty natury ekologicznej jak i ekonomicznej. Dla CPIPG – właściciela i zarządcy portfela powierzchni biurowych w Warszawie to również obowiązek, wynikający z obietnic składanych najemcom w zakresie prowadzenia polityki zrównoważonego rozwoju.