Największa podaż niewielkich biur znajduje się w południowej części Warszawy, m.in. w okolicach Służewca Przemysłowego, gdzie miesięczne stawki sięgają 8 – 11 euro za mkw. Za tyle jednak można wynająć biuro w starszych budynkach.
– W nowych biurowcach taki czynsz transakcyjny może wynosić 10 – 14 euro za mkw. – wylicza Andrzej Brochocki, wspólnik zarządzający Kancelarii Brochocki Nieruchomości. – Na rynek trafiają też atrakcyjne projekty na bliskiej Woli i Mokotowie czy w okolicach portu lotniczego .
Małe biura są dostępne zarówno w budynkach klasy A, B, B+, jak i w tzw. biurowcach pozaklasowych, czyli starszych. Do tego trzeba dodać liczne oferty w blokach mieszkalnych – zarówno biur, jak i mieszkań zaadaptowanych na biura.
– Wiele firm rezygnuje z prowadzenia działalności w typowych biurowcach i decyduje się na wynajem np. domu na biuro, głównie w celu zmiany charakteru przestrzeni, w której przebywają przez wiele godzin w ciągu dnia. W ten sposób, będąc np. nadal na Mokotowie czy Ochocie, zaoszczędza trochę na kosztach i dodatkowo pracuje w powierzchni o zupełnie innym charakterze – tłumaczy Katarzyna Kwiatkowska, właścicielka agencji nieruchomości K&G Partners.
Andrzej Brochocki zapewnia, że wśród mniejszych firm zainteresowaniem cieszą się głównie lokalizacje położone dalej od centrum, ale z dobrze rozwiniętą infrastrukturą.