? Firmy ciągle swobodnie mogą wybierać zarówno w ofertach biur dostępnych od zaraz, jak i tych, które zostaną oddane do użytku w tym lub przyszłym roku. Minimalne moduły do wynajęcia to średnio ok. 320 mkw., przy czym można znaleźć oferty nawet o pow. ok. 50 mkw., czyli wielkości dwupokojowego mieszkania.

? Takie propozycje pojawiają się np. w budynku Catalina z 2009 r. na Mokotowie, przy ul. Wyścigowej. W tym przypadku ofertowy czynsz wynosi ok. 16 euro za mkw., a koszty eksploatacyjne – 4 euro za mkw. miesięcznie. Ciągle także do wzięcia jest niewielkie biuro w siedmioletnim Royal Trakt Offices w Al. Ujazdowskich. Jest ono znacznie droższe niż oferta Cataliny – wyjściowy czynsz wynosi 28 euro za mkw. miesięcznie, a koszty eksploatacyjne – niemal 6 euro.

? Podczas gdy kilka lat temu przeważały oferty z minimalnym okresem najmu pięciu lat, obecnie coraz więcej właścicieli biurowców proponuje trzyletnie umowy. Wyjątkiem jest Holland Park z 1998 r. przy pl. Trzech Krzyży (Śródmieście). Tam najemcy muszą się liczyć z co najmniej siedmioletnim kontraktem, przy ofertowej stawce ok. 25 euro za mkw. i opłatach eksploatacyjnych wynoszących 7,5 euro za metr.

? Najtańsze propozycje oscylują na poziomie 12 euro za mkw. miesięcznie, przy kosztach eksploatacyjnych ok. 4 euro za mkw. Za tyle można np. wynająć biura w 12-letnim biurowcu Puławska 366 na Ursynowie lub Mon Grand Plaisir, wybudowanym w 1990 r. na Mokotowie przy ul. Bobrowieckiej.