- W Koszalinie na rynku wtórnym mieszkań widać spore ożywienie. Jednak zainteresowanie potencjalnych klientów nadal skupia się na najtańszych ofertach – twierdzi Barbara Urbanowicz z UCN. Każda transakcja poprzedzona jest negocjacjami cenowymi, a upusty sięgają 5–8 proc. Natomiast na rynku pierwotnym więcej jest chętnych na duże lokale 3- i 4-pokojowe, mimo że ceny za mkw. są wyższe niż w przypadku mieszkań używanych.
-W Toruniu
nadal najbardziej poszukiwane są mieszkania2- i 3-pokojowe, o wielkości 50–60 mkw. – informuje Zbigniew Kośmiński z Metrohouse. Dużym zainteresowaniem cieszą się również kawalerki o powierzchni 30–35 mkw. Na rynku wtórnym wzrosła ostatnio podaż mieszkań, które nadają się na cele inwestycyjne, czyli można je dość łatwo wynająć. Takie oferty szybko znajdują nabywców. Ceny mieszkań w ostatnim okresie nieznacznie wzrosły.
- W Trójmieście, zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym, utrzymuje się zainteresowanie mieszkaniami dwupokojowymi, w cenie do 200 tys. zł – mówi Paweł Grabowski z Ober-Haus. Stan techniczny mieszkań używanych nie ma dużego znaczenia. Podstawowym kryterium przy wyborze nieruchomości jest cena. W nowych inwestycjach w centrum widać popyt na dwupokojowe mieszkania, które kosztują do 280 tys. zł. Ostatnio dość często dochodzi do transakcji w ciągu miesiąca od pojawienia się oferty na rynku. Warunkiem jest przystępna cena.