- Inicjatywa ta jest realizowana całkowicie na zasadach rynkowych w oparciu o ustawę o funduszach inwestycyjnych. Naszym celem nie jest dostarczenie alternatywy dla mieszkań socjalnych czy komunalnych, ale poprawienie mobilności zawodowej Polaków - tłumaczy Anna Czyż, rzecznik prasowy BGK. - Bank - jako inwestor - chce także zachęcić inne podmioty do wejścia w sektor nieruchomości na wynajem. Dzięki temu Polska, mając obecnie 4-procentowy rynek mieszkań na wynajem, będzie miała szansę dogonić Europę, w której średnia wynosi 17 procent.
Ponad 30 projektów
Powołana przez bank spółka BGK Nieruchomości jest w trakcie analizy kolejnych 34 projektów zlokalizowanych w kilku miastach w Polsce: Warszawie, Trójmieście, Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu i Katowicach.
Łącznie jest to 3400 mieszkań na różnych etapach budowy. Lokale te będą udostępniane najemcom w latach 2015 - 2017 - zapowiada BGK.
- Finalizacja zakupu każdej nieruchomości zależy od wyników audytu obejmującego kwestie techniczne, prawne, podatkowe i komercyjne. Zgodnie z zapowiedziami proces inwestycyjny Funduszu Mieszkań na Wynajem jest stopniowy i potrwa kilka lat - podaje w komunikacie BGK.