"Dzisiaj legalnie przejęłyśmy i przejęliśmy stronę posła i członka ministerstwa aktywów państwowych, Artura Sobonia, bo ten mówił bzdury o odejściu od węgla i sprawiedliwej transformacji. Po drobnej aktualizacji powstała najszczersza na polskiej scenie politycznej strona o politycznych obietnicach. Gorąco polecamy stronę www.sobonartur.pl!" - czytamy we wpisie opublikowanym na facebookowym profilu Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. 

Publikując swój manifest młodzi aktywiści poinformowali także na czym w rzeczywistości polega „legalne przejęcie” strony Sobonia. „Domena sobonartur.pl była publicznie dostępna do kupienia dla każdego użytkownika internetu. Akcja informacyjna o prawdziwie sprawiedliwej transformacji została przeprowadzi a zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem” - podkreślono.

UWAGA! Dzisiaj legalnie przejęłyśmy i przejęliśmy stronę posła i sekretarza stanu w ministerstwie aktywów państwowych,...

Opublikowany przez

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny

 

Poniedziałek, 28 września 2020

„Ostatnia kopalnia zamknie się w 2049 roku - na pewno przekroczymy punkty krytyczne. Dzięki temu nie będzie sprawiedliwości ani dla górników, ani dla nikogo innego. Ja raczej też nie będę już wtedy w rządzie” - można przeczytać w wymyślonym komunikacie, który widnieje obok wizerunku wiceministra Artura Sobonia.

„Tak naprawdę to my - Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Przejęliśmy stronę Artura Sobonia, bo jego słowa stoją w całkowitej sprzeczności do jego działań i tego, o co apelowaliśmy na strajku 25 września” - dodali aktywiści na stronie internetowej, która podszywa się pod witrynę polityka.

Autopromocja
Wyjątkowa okazja

Roczny dostęp do treści rp.pl za pół ceny

KUP TERAZ

25 września na ulicach wielu miast w Polsce, pod hasłem sprawiedliwości klimatycznej, protestowali aktywiści Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Domagali się oni od rządzących realizacji polityki na rzecz ochrony środowiska.