Jednak naukowcom niemieckim udało się wyhodować taki, który nie więdnie już od ośmiu lat, żyje w stanie wiecznej młodości. Dokonali tego badacze z Instytutu Fraunhofera w Munster. Zespołem kieruje prof. Dirk Prufer.

Ich krzew zdążył osiągnąć 6,5 m wysokości a jego łodyga 10 cm średnicy. Było to możliwe dzięki modyfikacji jednego z genów w taki sposób, aby roślina nigdy nie zakwitała. Zmodyfikowany gen został wprowadzony do krzewu za pośrednictwem bakterii. Ponieważ kwitnienie jest sygnałem, że cykl wegetacyjny umożliwiający reprodukcję został wypełniony, tym samym jest to sygnał do kończenia wegetacji. Brak kwitnienia oznacza brak takiego sygnału.

Nie zakwitanie krzew odbiera także jako sygnał do kontynuacji wzrostu. Pod względem fizjologicznym, jest on wiecznie młody i jeśli przestanie rosnąć, to z powodów statycznych, będzie zbyt duży a jego łodyga zbyt słaba (mimo pokaźnej grubości, nie ma struktury pnia drzewa) aby utrzymać za bardzo ciążącą koronę tytoniowych liści - i w pewnym momencie złamie się.

Naukowcy z Munster mają nadzieję, że ich dokonanie, opanowanie mechanizmu "wiecznej młodości", zostanie wykorzystane w rolnictwie na skalę przemysłową. Ponieważ w ten sposób zmodyfikowane genetycznie rośliny nie kwitną, nie wytwarzają pyłków zapylających sąsiednie podobne plantacje, przez co nie dochodzi do anarchicznego rozprzestrzeniania się tego rodzaju uprawy GMO.