Kleszcz Lone Star (Amblyomma americanum) zamieszkuje południowo-wschodnie obszary Stanów Zjednoczonych.
Wraz z wkłuciem się w ludzkie ciało, wpuszcza pod skórę cukier o nazwie galaktoza-?-1,3-galaktoza, popularnie nazywany alfa-gal. Znajduje się on w czerwonym mięsie - baraninie, wieprzowinie i wołowinie, i niektórych produktach mlecznych. Pojawienie się tej substancji w ludzkim krwiobiegu powoduje powstanie przeciwciał, które aktywują się po spożyciu mięsa, powodując reakcję alergiczną.
Pojawia się ona od 4 do 8 godzin po zjedzeniu mięsa, objawia się różnie w zależności od stopnia uczulenia - od pokrzywki po silny wstrząs anafilaktyczny.
Konsekwencje ukąszenia Lone Star odkryli dopiero niedawno badacze z Vanderbilt University Medical Center. Dotychczas zarejestrowano 200 przypadków uczulenia na mięso spowodowanych ukąszeniem przez Amblyomma americanum, jednak nie wiadomo, jak dużo takich przypadków wystąpiło przed odkryciem tej zależności.
O samej alergii również niewiele jeszcze wiadomo - czy trwa całe życie, czy można ją leczyć tradycyjnymi środkami odczulającymi, czy lepiej zupełnie zrezygnować z jedzenia czerwonego mięsa.