Sting wrócił do Polski na dwa koncerty w Gdańsku i Łodzi. Gra na jeziorach i plażach.

Sting zagra 6 czerwca w trójmiejskiej Ergo Arenie i 7 czerwca w łódzkiej Atlas Arenie. Poza Polską wybiera antyczne, parkowe i królewskie lokalizacje.

Publikacja: 06.06.2024 11:17

Sting zagra w Gdańsku i w Łodzi

Sting zagra w Gdańsku i w Łodzi

Foto: Live Nation

Sting mając na koncie ponad 100 milionów sprzedanych albumów, uznał że pieniędzy nigdy dość i sprzedał swoje udziały w nagraniach The Police oraz prawa do solowych nagrań Universalowi za 300 milionów dolarów.

Sting i 300 mln dolarów

– Jest dla mnie absolutnie niezbędne, aby dorobek mojej kariery miał swój dom, w którym jest ceniony i szanowany – nie tylko po to, aby nawiązywać nowe kontakty z wieloletnimi fanami – skomentował muzyk. – Ale także, aby przedstawić moje piosenki nowej publiczności, muzykom i pokoleniem. Jestem gotowy wrócić do studia, gotowy na następny rozdział.

Czytaj więcej

Sting powróci do Polski na dwa koncerty

Nie został jednak rentierem i w wieku 72 lat dalej aktywnie koncertuje. Promując album „My Songs” zaśpiewa 6 czerwca 2024 roku w trójmiejskiej Ergo Arenie oraz 7 czerwca 2024 w Atlas Arenie w Łodzi.

Sting w towarzystwie zespołu rockowego zaprezentuje swoje najbardziej znane i lubiane przeboje, napisane podczas niezwykłej kariery zarówno w roli członka The Police, jak i z myślą o solowych płytach. Podczas koncertów Sting wykona takie hity jak: „Fields of Gold", „Roxanne”, „Every Breath You Take”, „Message in a Bottle” i wiele innych utworów.

Ostatnie występy Stinga zostały uznane przez „The Times” za klasę mistrzowską. „Sting pozostaje niezaprzeczalnie utalentowanym wykonawcą z bogatym dorobkiem artystycznym” - pisała brytyjska gazeta. „The Telegraph” opisuje je jako „niespotykaną przyjemność”, a sam Sting został okrzyknięty przez „The Guardian” „bezkonkurencyjnym” z powodu „niezrównanego kunsztu w komponowaniu muzyki pop”.

Czytaj więcej

Lipcowe koncerty: Sting w Krakowie, P!NK w Warszawie

Sting zagra w Gdańsku, Łodzi i Fontainebleu

Sting wydał płytę „My Songs” w 2019, przypominając w nowych aranżacjach swoje największe przeboje: „If You Love Somebody Set Them Free”, „Shape of My Heart”, „Fragile”, „Englishman in New York”, „If I Ever Lose My Faith in You”.

Prywatnie Sting jest szczęśliwym małżonkiem Trudie, z którą prowadzi m.in. 350-hektarową posiadłość w Toskanii, produkując wino o nazwie "Message In A Bottle", oliwę i miód. Można je kupić na miejscu lub on line.

Także koncertując wybiera ładne widoki. Zagra m. in. w ateńskim Odeonie Herodusa Atticusa, Fontainebleu, Carcassonne, La Rochelle, w zamku Salem, w Sherwood koło Nottingham, na Montreux Jazz Festival – słuchać go będzie można ze sceny na jeziorze, na sardyńskiej plaży S.ta Margherita di Pula i na Korsyce.

Sting mając na koncie ponad 100 milionów sprzedanych albumów, uznał że pieniędzy nigdy dość i sprzedał swoje udziały w nagraniach The Police oraz prawa do solowych nagrań Universalowi za 300 milionów dolarów.

Sting i 300 mln dolarów

Pozostało 91% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Muzyka popularna
Popularny raper Travis Scott został zatrzymany przez policję
Muzyka popularna
Taco Hemingway wyprzedał PGE Narodowy i zarabia na Euro'24
Muzyka popularna
Rod Stewart poparł Ukrainę. Został wybuczany podczas koncertu
Muzyka popularna
Paul McCartney na 82. urodziny ogłosił koncerty i wydał płytę
Akcje Specjalne
Firmy chcą działać w sposób zrównoważony
Muzyka popularna
Muzyka Queen może być sprzedana za miliard dolarów
Materiał Promocyjny
Sztuczna inteligencja może być wykorzystywana w każdej branży