Taylor Swift pobiła rekord przedsprzedaży w kinach

Filmowa wersja „The Eras Tour” Taylor Swift, która będzie miała premierę 13 października w kinach na świecie (również w Polsce), zarobiła już ponad 100 mln dolarów.

Publikacja: 09.10.2023 15:02

Taylor Swift zapoczątkowała właśnie nową erę przychodów z filmów koncertowych.

Pod koniec sierpnia amerykański gigant AMC ogłosił, że supergwiazda przeniesie na duży ekran film z koncertu trasy „The Eras Tour”.

„The Eras Tour”: Taylor Swift na ekranie

W każdym amerykańskim kinie AMC Theatre będą wyświetlane co najmniej cztery seanse dziennie w czwartki, piątki, soboty i niedziele, a ceny biletów wynoszą 19,89 dolarów plus podatek; natomiast bilety dla dzieci i seniorów kosztują 13,13 dolarów plus podatek.

Zapowiedź filmu pojawiła się w obliczu niespotykanego dotąd popytu na bilety na trasę koncertową Taylor Swift, która według czerwcowych doniesień „Wall Street Journal”, może przekroczyć 1 miliard dolarów przychodów brutto. Już w listopadzie 2022 r. popyt na bilety przewyższył podaż podczas przedsprzedaży trasy. Strona Ticketmaster uległa awarii. Wprowadzono zapisy.

Kiedy w czwartek 31 sierpnia bilety na kinowy film trafiły do sprzedaży, osiągnęły najwyższe przychody ze sprzedaży przedpremierowej w ciągu jednego dnia w 103-letniej historii AMC.

Czytaj więcej

Taylor Swift bije kolejne rekordy

Pierwszego dnia firma zanotował 26 milionów dolarów przychodów ze sprzedaży biletów, co stanowi nowy rekord. Poprzedni, wynoszący 16,9 miliona dolarów, należał do filmu „Spider Man: No Way Home”.

Teraz AMC ogłosiło, że na tydzień przed kinowymi pokazami na „The Eras Tour” sprzedano na całym świecie w przedsprzedaży bilety o wartości ponad 100 milionów dolarów.

Pokazy zorganizowano w 8 500 kin w 100 krajach na całym świecie. W Polsce koncertowy film z Taylor Swift będzie można oglądać w dniach 13-15 października, 19-22 października, 26-29 października, 2-5 listopada.

„The Eras Tour” to szóste tournee artystki. Koncert trwa ponad trzy godziny, składa się z 44 piosenek, podzielonych na 10 aktów prezentujących albumy Taylor. W przyszłym roku show będzie można obejrzeć na PGE Narodowym 1, 2 i 3 sierpnia.

Beyonce w akcji

Taylor Swift nie jest jedyną supergwiazdą, która przygotowała hitowy film koncertowy w kinach AMC. Parkwood Entertainment i AMC Entertainment ogłosiły na początku tego miesiąca, że „Renaissance World Tour” Beyoncé zostanie wyemitowana na w kinach na całym świecie za pośrednictwem AMC Theatres Distribution od piątku, 1 grudnia 2023 r. Po ostatnim koncercie trasy Renaissance World Tour w niedzielę 1 października w Kansas City, Live Nation poinformowało, że trasa przyniosła na całym świecie wpływy ponad 579 milionów dolarów.

Taylor Swift zapoczątkowała właśnie nową erę przychodów z filmów koncertowych.

Pod koniec sierpnia amerykański gigant AMC ogłosił, że supergwiazda przeniesie na duży ekran film z koncertu trasy „The Eras Tour”.

Pozostało 91% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Kup teraz
Muzyka popularna
Eurowizja'24: kto zaśpiewa w imieniu TVP w Malmö 11 maja po "Bejba" Blanki
Muzyka popularna
Lenny Kravitz na dwóch koncertach w Polsce
Muzyka popularna
Podsiadło idzie na rekord. Wyprzedaje szósty stadion
Muzyka popularna
Peter Gabriel na nowej płycie proponuje nowy świat
Muzyka popularna
Koncerty 2023. Taylor Swift walczy o rekord
Materiał Promocyjny
Jakie technologie czy też narzędzia wspierają transformację cyfrową biznesu?