Jagger nagrywa, Wood grał dla Becka

W londyńskim Royal Albert Hall przez dwa dni trwały koncerty upamiętniające zmarłego w styczniu mistrza gitary Jeffa Becka.

Publikacja: 24.05.2023 09:24

Jagger nagrywa, Wood grał dla Becka

Foto: PAP/EPA

W koncertach zagrali Eric Clapton, Billy Gibbons z ZZ Top, John McLaughlin. Z zaskoczenia pojawił się Kirk Hammett. Śpiewał Rod Stewart, który sławę zyskał dzięki słynnej płycie Jeffa Becka „Truth” z sierpnia 1968 roku, ważnej także dla powstania Led Zeppelin – Jimmy Page skomponował i zagrał „Beck’s Bolero”.

Osobiście zwróciłem uwagę na coś innego – obecność na koncercie Ronniego Wooda. On również wziął udział w występie, choć The Rolling Stones planowali wcześniej amerykańskie tournee. Tournee zostało odwołane.

Czytaj więcej

Nie żyje legendarny gitarzysta Jeff Beck

Jednocześnie w Instagramie Mick Jagger zamieścił krótki film i pokazał się, jak gra na gitarze. Ewidentnie znajduje się w reżyserce i akompaniuje muzyce ze studia, emitowanej z taśmy lub komputerowego dysku.

Być może jest to kolejna jaskółka zapowiedzianej na ten rok płyty Stonesów, m.in. z udziałem Paula McCartney’a, ostatniej nagranej częściowo z Charlie Wattsem.

Muzyka popularna
Tina znów króluje na listach przebojów
Muzyka popularna
XXV Bielska Zadymka Jazzowa. Esperanza Spalding w roli głównej
Muzyka popularna
Królowa warta miliard
Muzyka popularna
Katalog muzyczny Queen może zostać sprzedany za rekordową kwotę
Materiał Promocyjny
ESG - Raportowanie w praktyce – IV edycja
Muzyka popularna
Rockowe tygodnie
Muzyka popularna
Roger Waters znów szokuje. Na koncercie w Berlinie wystąpił ubrany jak SS-man