W tym roku mija 50 lat od premiery jednego z najsłynniejszych albumów w historii rocka. Sprzedany w 45 mln kopii, znajduje się na czwartym miejscu listy największych płytowych bestsellerów.

Ikoniczna okładka, którą pół wieku temu stworzył Storm Thorgerson i Aubrey Powell, przedstawia pryzmat rozszczepiający światło na sześć kolorów: czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski i fioletowy.

Czytaj więcej

Jak Bob Dylan pokonał piratów

W logo tegorocznego wydania w liczbę zero, stanowiącą część jubileuszowego „50”, zostały wkomponowane kolory, które stały się powodem ataku niektórych internautów. Piszą oni, że Floydzi przyłączyli się do promowania LGBT. Padają deklaracje bardziej krewkich komentatorów, że przestaną słuchać muzyki zespołu.

Nowa edycja albumu z klasycznymi kompozycjami „Time”, „The Great Gig in the Sky” oraz „Money” ukaże się 24 marca w formie płyty winylowej i CD

Pink Floyd nie zabrało w tej sprawie głosu.

Tymczasem nowa edycja albumu z klasycznymi kompozycjami „Time”, „The Great Gig in the Sky” oraz „Money” ukaże się 24 marca w formie płyty winylowej i CD, będzie zawierała także zapis koncertu w Londynie z 1974 roku.