W ubiegłym roku Sarah Harding przyznała publicznie, że zdiagnozowano u niej raka piersi. Przekazała, że choroba znajduje się zaawansowanym stadium.

W niedzielę w mediach społecznościowych matka wokalistki poinformowała, że jej córka przegrała walkę z chorobą nowotworową.

"Była jasno świecącą gwiazdą i mam nadzieję, że tak zostanie zapamiętana" - napisała o wokalistce jej matka.

"Z wielkim bólem przekazuję wiadomość, że moja piękna córka Sarah odeszła" - napisała.

Czytaj więcej

Grecki kompozytor Mikis Theodorakis, fotografia z 2017 r.
Grecja w żałobie. Nie żyje Mikis Theodorakis, autor muzyki do filmu "Grek Zorba"

"Wielu z was wiedziało, że Sarah walczyła z rakiem - ta ciężka walka trwała od dnia diagnozy aż do dziś" - dodała.

Matka wokalistki Girls Aloud wyraziła przekonanie, że jej córka nie chciałaby, aby pamiętano ją z uwagi na jej walkę z chorobą. "Była jasno świecącą gwiazdą i mam nadzieję, że tak zostanie zapamiętana" - napisała matka Harding.

Zachęcała do badań profilaktycznych

Autopromocja
Od 29.10 w "Rzeczpospolitej" i "Parkiecie"

Wszystko o zrównoważonym rozwoju i pozafinansowym raportowaniu spółek

Sprawdź szczegóły

W marcu 2021 r. Sarah Harding w autobiografii wyjaśniła, że zdecydowała się poinformować o swej chorobie, by w ten sposób zachęcić inne osoby do poddawania się badaniom diagnostycznym, szczególnie te, które obawiały się wizyt lekarskich w czasach koronawirusa SARS-CoV-2.

"Tyle było doniesień o ludziach, którzy rezygnowali z badań kontrolnych w czasie lockdownu związanego z COVID-19" - napisała w książce wokalistka zaznaczając, jak ważna w przypadku chorób nowotworowych jest wczesna diagnoza.

"Może gdybym wypowiedziała się, jako osoba publiczna, pomogłoby to wzmocnić przekaz, jak ważne jest poddanie się badaniu, jeśli ma się jakieś obawy" - dodała.

Sukcesy Girls Aloud

Sarah Harding zyskała popularność jako jedna z wokalistek brytyjskiego girlsbandu Girls Aloud, który powstał w 2002 r. w trakcie programu "Popstars: The Rivals". Wraz z nią zespół tworzyły Cheryl Cole, Nadine Coyle, Nicola Roberts i Kimberley Walsh.

Zespół Girls Aloud wydał pięć albumów studyjnych, zakończył działalność w 2013 r. Na Wyspach piosenki grupy wielokrotnie plasowały się na szczytach list przebojów.