Reklama

Netflix kupił dokument o wschodzącej gwieździe amerykańskiej polityki Alexandrii Ocasio-Cortez

Netflix zapłacił 10 mln dolarów za prawa do filmu dokumentalnego o najmłodszej kobiecie w historii wybranej do amerykańskiego Kongresu - Alexandrii Ocasio-Cortez.
Alexandria Ocasio-Cortez

Alexandria Ocasio-Cortez

Foto: AFP

ula

Film "Knock Down the House", który został pokazany w styczniu na 35. festiwalu Sundance, największym festiwalu kina niezależnego w Ameryce, pokazuje kampanię wyborczą do Kongresu czterech kobiet. Tylko jedna spośród nich wygrała - Alexandria Ocasio-Cortez.

Według amerykańskiej prasy to rekordowa suma jaką zapłacono kiedykolwiek za prawa do wyświetlania filmu dokumentalnego.

Film "Knock Down the House" otrzymał nagrodę publiczności na festiwalu Sundance 2019.

Według serwisu Deadline o prawa do dokumentu walczyły z Netflixem także platformy Hulu i Amazon oraz dwie amerykańskie firmy zajmujące się produkcja i dystrybucją filmów : NEON oraz Focus Features.

Netflix kupił tez inny film dokumentalny pokazywany na festiwalu. Za 3 mln dolarów nabył prawa do "American Factory" - filmu pokazującego historię o tym jak chiński miliarder otworzył nową fabrykę w Ohio. Film jest o zderzeniu nowoczesnych, high-tech Chin z prowincjonalną, robotniczą Ameryką.

Reklama
Reklama

29-letnia była kelnerka Alexandria Ocasio-Cortez wygrała w prawyborach z prominentnym  demokratycznym nowojorskim kongresmenem Josephem Crowleyem, który zasiadał w izbie przez 10 kadencji i był typowany na następcę Nancy Pelosi na stanowisku lidera mniejszości lub Spikera Izby Reprezentantów.

Media
Paramount przejmuje Warner Bros. Discovery za 110 mld dolarów. Jest umowa
Materiał Promocyjny
Nowy luksus zaczyna się od rozmowy. Byliśmy w showroomie EXLANTIX w Warszawie
Materiał Promocyjny
Rekordy sprzedaży i większy magazyn w Duchnicach
Media
Kalifornia zablokuje przejęcie Warner Bros. przez Paramount? Będzie „bezkompromisowa”
Media
Netflix wycofał się z wyścigu o TVN. Paramount przebił ofertę 31 dol. za akcję
Materiał Promocyjny
Arabia Saudyjska. W krainie gościnności
Media
Jest nowa oferta Paramountu na właściciela TVN. Co zrobi Netflix?
Materiał Promocyjny
Dove Self-Esteem: Wsparcie dla nastolatków
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama