Telewizja Polsat wchodzi mocniej w politykę. Ruszył nowy kanał

Na fali zainteresowania informacjami o wydarzeniach politycznych w kraju Grupa Cyfrowy Polsat poszerzyła ofertę. Wystartował Polsat News Polityka. Wydarzenia 24 trafiły na anteny cyfrowej telewizji naziemnej.

Publikacja: 10.01.2024 12:43

Telewizja Polsat wchodzi mocniej w politykę. Ruszył nowy kanał

Foto: Adobe Stock

Polsat News Polityka – tak nazywa się działający od dziś, 10 stycznia 2024 r., nowy kanał telewizyjny Grupy Cyfrowy Polsat. Jest on nadawany na podstawie koncesji Wydarzeń 24 – kanału, który 1 września 2021 roku zastąpił z kolei Superstację.

Tropem zainteresowania polityką

Polsat News Polityka został uruchomiony na fali rosnącego zainteresowania wydarzeniami politycznymi w kraju. Kanał pokazywać ma m.in. obrady bijącego rekordy popularności na YouTube Sejmu (dzisiejsze posiedzenie zostało odwołane), Senatu i transmitować komisje śledcze. Dziś od rana pokazuje przebieg komisji śledczej ds. wyborów kopertowych. Na pytania posłów odpowiada Jarosław Gowin.

Czytaj więcej

Co dalej z TV Republika? Dobra passa może nie przerodzić się w finansowy sukces

Dla politycznego kanału Polsatu pracują m.in. dziennikarze stacji: Bartłomiej Maślankiewicz i Wojciech Dąbrowski oraz portalu Interia – Karolina Olejak i Przemysław Szubartowicz.

Nowy produkt z oferty Polsatu reklamowany jest m.in. na antenie Wydarzeń 24, które stały się kanałem dostępnym na multipleksie cyfrowej telewizji naziemnej (MUX 1, pozycja 49), po wygranym konkursie na miejsce po TVP ABC. Osoby, które korzystają z cyfrowej telewizji naziemnej, mogą więc odbierać informacyjny kanał bezpłatnie.

O przygotowaniach do startu Polsat News Polityka media informowały od dłuższego czasu. Na przeszkodzie grudniowej premiery stanąć miały sprawy proceduralne w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji i Urzędzie Komunikacji Elektronicznej (jeśli chodzi o MUX1).

Widzowie chcą i potrzebują

– Rozwijamy obszar informacji i publicystyki, bo jest to ta część oferty telewizyjnej, której widzowie chcą i potrzebują tu i teraz, na bieżąco, bezpośrednio i na żywo. Widzimy wzrost zainteresowania polityką i publicystyką informacyjną. To jest to, czym przez ostatnie miesiące żyje Polska. Rekordowa frekwencja w wyborach pokazała, iż Polacy chcą mieć aktywny wpływ na to, co się dzieje w polityce. Uświadomili sobie, że ich głos oddany w wyborach parlamentarnych się liczy i może coś zmienić – mówi cytowany w informacji prasowej Piotr Witwicki, dyrektor pionu informacji i publicystyki Telewizji Polsat.

Grupa Cyfrowy Polsat nadaje kilka kanałów informacyjnych. Największy to Polsat News. Według danych Nielsena (już po korekcie publikacji badawczej firmy) w pierwszym tygodniu roku 2024 jego udział (BSHR) w widowni telewizorów wynosił 2,26 proc. Zajmował tym samym trzecie miejsce po TV24 i TV Republika. Wynik Wydarzeń 24 to zaś 1,17 proc. Przed nimi uplasowało się TVP Info z rezultatem 1,28 proc.

Należący do Telewizji Polskiej kanał zanotował drastyczny spadek oglądalności po przejęciu mediów publicznych przez nową koalicję rządzącą. Widzowie przepływają do innych stacji informacyjnych.

Media
Nie żyje założyciel Money.pl Arkadiusz Osiak
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Media
Meta oskarżona o cenzurę. Zablokowała linki do gazety i felieton niezależnego dziennikarza
Media
Polska w gronie muzycznych liderów. Głównie dzięki streamingowi
Media
Rada Polskich Mediów reaguje na "ataki polityków partii rządzących na dziennikarzy"
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Media
Spotify znów podnosi ceny. Koniec z bezpłatnymi audiobookami