Z dokumentów ujawnionych we wtorek wieczorem wynika, że chce on zapłacić za Twittera cenę, którą wcześniej proponował, czyli 54,2 dol. za akcję.

Twitter potwierdził, że otrzymał ofertę Muska. „Intencją naszej spółki jest zamknąć transakcję po cenie 54,2 dol. za akcję” – mówi komunikat tej platformy społecznościowej. CNBC donosi, że transakcja może zostać zamknięta już w piątek.

„Zakup Twittera to czynnik przyspieszający, który pozwoli zbudować X, aplikację od wszystkiego” – zatweetował Musk, sugerując, że Twitter pod jego rządami może rozszerzyć działalność.

Musk porozumiał się w sprawie zakupu Twittera po tej cenie już 25 kwietnia. W lipcu wycofał się jednak z tej transakcji, twierdząc, że Twitter nie przedstawił mu wiarygodnych danych dotyczących fałszywych kont w tym serwisie. Twierdził, że spółka wprowadza w błąd inwestorów i zaniża liczbę takich kont. Musk został potem pozwany przez Twittera za rezygnację z transakcji. Pozew miał na celu skłonienie miliardera do powrotu do zakupu. Obie strony miały się spotkać w sądzie w Delaware 17 października. W ramach przygotowań do procesu Musk miał w czwartek i piątek złożyć zeznania pod przysięgą.

Czytaj więcej

Elon Musk jednak kupi Twittera? I to po pierwszej proponowanej cenie

– Wreszcie zaczął słuchać swoich prawników. Byłby głupcem, gdyby przynajmniej nie spróbował kupić spółki teraz i uniknąć składania zeznań – twierdzi Anat Alon-Beck, wykładowczyni prawa z Uniwersytetu Case Western Reserve w Ohio. Zwraca uwagę, że zakup Twittera przez Muska wciąż nie jest w 100 proc. pewny, a Musk musi rzeczywiście znaleźć 44 mld dol. na przeprowadzenie tej transakcji.