Reklama

W europejskiej czołówce mobilnej rewolucji

Jeśli chodzi o korzystanie z cyfrowej rozrywki na pewno nie można Polski zaliczyć do „krajów rozwijających się” – komentują analitycy z SNL Kagan.

Aktualizacja: 14.07.2016 18:01 Publikacja: 14.07.2016 17:12

W europejskiej czołówce mobilnej rewolucji

Foto: Fotorzepa, Andrzej Bogacz Bogacz Andrzej

Pod względem posiadania mobilnych urządzeń i wykorzystywania ich do oglądania materiałów rozrywkowych nie tylko dorównujemy bardziej dojrzałym rynkom Europy Zachodniej, ale często nawet je wyprzedzamy – wynika z raportu S&P Global Market Intelligence firmy SNL Kagan.

Aż 83 proc. polskich internautów ma smartfona, 53 proc. – tablet, a 41 proc. – smart TV. To odsetki porównywalne do krajów Europy Zachodniej (najwyższy odsetek internautów korzystających ze smartfona i tabletu mają Włochy: odpowiednio  94 i 71 proc., a smart TV najwięcej jest procentowo właśnie w Polsce i we Francji: 41 proc.).

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Media
„Rzeczpospolita" najbardziej opiniotwórczym medium września
Materiał Promocyjny
UltraGrip Performance 3 wyznacza nowy standard w swojej klasie
Media
U właściciela TVN znowu gorąco. Burza mózgów w sprawie przyszłości trwa
Media
Nasz dziennikarz wyróżniony prestiżową nagrodą
Media
„Chopin, Chopin” podkopał oczekiwania kin co do frekwencji. Co wypełni lukę?
Materiał Promocyjny
Raport o polskim rynku dostaw poza domem
Media
Znalazły się pieniądze na „Lex Huawei”. Rząd przyjął projekt. Teraz Sejm
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Reklama
Reklama