Aktualizacja: 10.11.2017 13:46 Publikacja: 10.11.2017 13:46
Foto: Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski
- Dobiega końca perspektywa objęta naszą dotychczasową strategią rozwoju. Zaczęliśmy prace nad nową strategią, którą przedstawimy w przyszłym roku – zapowiedział Bartosz Hojka, prezes Agory, na piątkowej konferencji poświęconej wynikom finansowym spółki w III kw. Pytany o to czy spółka rozważa jeszcze jakieś akwizycje (na koniec III kw. Agora wciąż miała wciąż prawie 125 mln zł w gotówce i krótkoterminowych papierach wartościowych), powiedział, że jest możliwe, iż spółka będzie zwiększać skalę działania poprzez akwizycje oraz że wprowadzone właśnie zmiany w zarządzie są „nieprzypadkowe". W zarządzie zasiada teraz m.in. Anna Kryńska-Godlewska, która \przez ostatnie lata była m.in. dyrektor inwestycyjną w Media Development Investment Fund, odpowiedzialną za inwestycje w sektorze mediów w Europie, Azji, Afryce i w Ameryce Płd. Z wypowiedzi prezesa Agory wynika, że grupa nie jest już jednak zainteresowana rozwijaniem działalności w sektorze telewizyjnym. W tym roku ostatecznie sprzedała swój kanał Metro TV amerykańskiemu koncernowi Discovery, pozostawiając sobie nadal udziały w naziemnym kanale Stopklatka. – Nie zakładamy tu poszerzania portfolio, ale też nie mamy planów zmieniania naszych udziałów w Stopklatce – powiedziała Agnieszka Sadowska z zarządu Agory. Pytany o obawy dotyczące planowanych zmian w polskim prawie mających doprowadzić do zakazu koncentracji kapitału w spółkach mediowych, Hojka odpowiadał: - W systemach administracji publicznej nie ma żadnych informacji na ten temat, więc trudno nam to komentować. Przyznał, że Agora współpracuje z UOKiK, który bada teraz rynek mediów i reklamy w Polsce, ale – jak dodał – nie widzi związku pomiędzy tymi analizami, a planami wprowadzenia nowego prawa.
Po medialnej burzy dwie prywatne stacje telewizyjne w Polsce trafią na listę spółek pod specjalną ochroną. Co to oznacza?
Problemy z aplikacjami należącymi do firmy Meta. Użytkownicy zgłaszali problemy z Facebookiem, Messengerem, Instagramem oraz Whatsappem. Po godzinie 22 większość użytkowników aplikacji Meta odzyskała dostęp do swoich kont w mediach społecznościowych.
Kurs akcji Cyfrowego Polsatu spadał we wtorek po tekstach o nieznanej do tej pory decyzji sądu w Liechtensteinie.
Kurs akcji Cyfrowego Polsatu spada nawet o ponad 7 proc. po tym, jak Onet.pl oraz Wyborcza.pl opublikowały teksty o nieznanej do tej pory decyzji sądu w Liechtensteinie.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Omnicom i Interpublic, numer trzy i cztery w świecie reklamy połączą siły w transakcji wartej ponad 13 mld dol. Obiecują właścicielom setki milionów dolarów oszczędności.
Na konflikcie o telewizje TVN i Polsat może stracić koalicja rządząca, bo niekoniecznie z działaniami ocenianymi przez część obywateli jako cenzura będzie jej do twarzy – uważa politolog, prof. Uniwersytetu Warszawskiego, Rafał Chwedoruk,
Rząd Donalda Tuska chroni swoich sojuszników. Ale zarazem trudno dyskutować z faktem, że w dobie wojen hybrydowych jest to ważne dla polskiej demokracji.
Wieść gminna niosła, że amerykański Warner Bros Discovery zamierza sprzedać TVN Węgrom lub Czechom. Ale ja się z decyzji premiera cieszę. Dopisuję ją do mojej prywatnej listy „kamieni milowych” na drodze do przywrócenia praworządności w Polsce.
Zapowiedź umieszczenia telewizji TVN i Polsat na liście polskich firm strategicznych to symbol czasów, w których przyszło nam żyć. Coś, co wczoraj wydawałoby się niemożliwe, jutro może być oczywiste.
Premier Donald Tusk w czasie wspólnej konferencji prasowej z premierem Estonii Kristenem Michalem zapowiedział dopisanie TVN i Polsatu do wykazu firm strategicznych.
Nie jest prawdą, że sąd zablokował mój majątek - zapewnił w oświadczeniu założyciel Polsatu. Potwierdza, że do rad jego fundacji wszedł kurator wskazany przez sąd w Liechtensteinie. Decyzje podjęte przy jego udziale są dla biznesmena korzystne.
Omnicom i Interpublic, numer trzy i cztery w świecie reklamy połączą siły w transakcji wartej ponad 13 mld dol. Obiecują właścicielom setki milionów dolarów oszczędności.
Grupa Polsat-Interia czwarty raz w 2024 roku zajęła pierwsze miejsce wśród polskich wydawców internetowych pod względem liczby odwiedzających – wynika z badania Mediapanel.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas