Reklama
Rozwiń
Reklama

Nominacja do Bookera dla Urszuli Honek

Urszula Honek, polska poetka i prozaiczka, znalazła się na długiej liście nominowanych do międzynarodowej edycji Bookera z debiutanckim tomem opowiadań „Białe Noce" w przekładzie Kate Webster.

Publikacja: 12.03.2024 09:33

Ta nominacja wskazuje, że liczy się literatura. Nic więcej. Jestem wzruszona i wdzięczna - napisała

Ta nominacja wskazuje, że liczy się literatura. Nic więcej. Jestem wzruszona i wdzięczna - napisała na Instagramie Urszula Honek.

Foto: Instagram/Urszula Honek

Nominacja do jednej z najbardziej prestiżowych literackich nagród przyszła po Nagrodzie Kościelskich, Nagrodzie Conrada oraz nominacjach do międzynarodowej nagrody Premio Grand Continent, Paszportów „Polityki” i Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza.

Ma również niesamowitą historię. W Wielkiej Brytanii książka ukazała się bowiem pod szyldem niezależnej oficyny MTO Press jako pozycja nr 1 w jej katalogu.

Pozostało jeszcze 91% artykułu

Dodatkowe -10% na BLACK WEEK

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Week - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Literatura
Wojciech Gunia: „Im więcej racjonalności, tym głębszy cień”
Materiał Promocyjny
Kiedy obawy rosną, liczy się realne wsparcie
Literatura
Książka Twardocha o wojnie w Ukrainie druga w rankingu „Der Spiegel"
Literatura
Pierwsza biografia Stanisława Tyma, ostatnia książka Katarzyny Stoparczyk
Literatura
Pierwsza biografia Stanisława Tyma, czyli nie tylko Ryszard Ochódzki i „Miś"
Materiał Promocyjny
Cyberprzestępcy zwiększają skalę ataków na urządzenia końcowe – komputery i smartfony
Literatura
Złota Era VHS: kiedy każdy film był wydarzeniem, a van Damme Bogiem
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama