Podczas koncertów rekonstruktorów widzimy nie tylko opracowany przed wiekami ruch, ale także dawną modę, sztukę układania włosów, stylowe rekwizyty, słyszymy oryginalne kompozycje, a całość oglądamy na tle zabytkowych budynków czy parków. Wszystkie te elementy składają się na niecodzienną lekcję historii obyczajów. Dlatego warto się wybrać na cykliczną imprezę Staromiejskiego Domu Kultury – Korowód, czyli Spotkania z Tańcem Dawnym.
Wydarzenie odbywa się już siódmy raz, a jej gościem będzie dziesięć zespołów z różnych miast Polski. Zobaczymy m.in. istniejący od 2000 roku Zespół Tańca Dawnego Chastelana z Trójmiasta, który skupia się na prezentacji tańców z dwu okresów: wczesnego renesansu włoskiego oraz dojrzałego renesansu Europy Zachodniej. Przyjedzie także działająca od 1991 r. Capella Nicopolensis z Mikołowa, której członkowie są nie tylko tancerzami, ale też muzykami i śpiewakami. Czekają nas też spotkania z Fontana dei Pazzi, Ver Vetustatis, Zespołami Tańca Dawnego: ? Pawanilia, Ornamento, Uniwersytetu Wrocławskiego, a także warszawską Akademią Tańca Dawnego, lublińskim Belriguardo oraz z grupą TANART.
Pokazom tanecznym od piątku towarzyszą tematyczne warsztaty teatralno-taneczne (w SDK), kostiumologiczne (w Muzeum Narodowym), charakteryzatorskie (Studio, ul. Burakowska 5) oraz specjalne spotkania.
Koncerty zaplanowano w dwóch miejscach – w sobotę w auli Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej i w niedzielę przy Muzeum Pałacu w Wilanowie. Oba rozpoczynają się o godz. 11, a kończą o 16.
program: www.korowod.sdk.pl