Zdjęcia do wydawnictwa zwanego „Pirellim polskiej dyplomacji" są dziełem pracującego w Paryżu fotografa Piotra Stokłosy. Tegoroczne hasło kalendarza brzmi „Luksus odkrywania piękna". Na kartach kalendarza można ogląda kreacje znanych polskich projektantów, m.in. Macieja Zienia, Gosi Baczyńskiej, Serafina Andrzejaka, Mariusza Przybylskiego, Krzysztofa Stróżyny, Lidii Kality. Wydawnictwo wsparła polska marka kosmetyczna dr Irena Eris, należąca do prestiżowego stowarzyszenia Comité Colbert (w którym jest też Dior, Chanel i Louis Vuitton).
Kalendarz 2014 Ambasady RP prezentuje stroje na różne okazje, z przewagą wieczorowych i galowych. Mimo że mają współczesny design, wspaniale komponują się z wnętrzami rezydencji, nawiązującymi do historycznych stylów, w których odbywały się sesje fotograficzne (scenografię opracował kreatywny duet WITALIS: Anna Szczęsna i Ula Wasilewska, a stylizację - Agnieszka Ścibior ). Polska Ambasada w Paryżu ma swą siedzibę w pięknym neoklasycystycznym pałacu zbudowanym w latach 70. XVIII wieku przez znanego francuskiego architekta Alexandre--Theodore Brongniart na polecenie księżnej Monako Marie-Catherine de Brignole.
W luksusowych wnętrzach panuje mieszanka stylów: antyk łączy się z renesansem i odwołaniami do XVII-wieku. W tej pięknej rezydencji księżna Monako mieszkała krótko, bo w 1790 wyemigrowała do Anglii.
Pałac zmieniał wielokrotnie właścicieli, był m.in. siedzibą ambasadora Wielkiej Brytanii, Turcji i Austrii. W pierwszej połowie XIX wieku Hotel de Monaco stał się jednym z salonów kulturalnych stolicy Francji. Koncertowali w nim Fryderyk Chopin i Franciszek Liszt, a także gościł w nim Honoriusz Balzac.