Kenya Hara tworzy plakaty, kampanie reklamowe, opakowania, wystawy, książki, łączące design z filozofią życia. Traktując design jako uniwersalną mądrość zgromadzoną w społeczeństwie oraz realizuje różne projekty oparte na komunikacji.
Ekspozycję „Kenya Hara. Make the Future Better Than Today” Muzeum Narodowe w Poznaniu zorganizowało jako dopełnienie Nagrody im. Jana Lenicy, przyznanej mu w 2020 roku. Nagrodą tą MNP honoruje wybitnych projektantów z całego świata za szczególne osiągnięcia w dziedzinie sztuki plakatu i projektowania.
Czytaj więcej
W Art Box Experience w warszawskiej Fabryce Norblina od 24 marca można będzie oglądać nową multisensoryczną wystawę „Immersive Monet & The Impressionists”.
Kenya Hara łączy nowoczesny język projektowania z odwołaniami do japońskiej tradycji. Widać to już w plakacie, specjalnie zaprojektowanym na wystawę w Poznaniu, przywołującym tradycje teatru nō w maskach-twarzach, a jednocześnie współcześnie minimalistycznym w formie, co nie przeszkadza, że budzi wiele asocjacji.
Istota japońskości
- Kiedy myślę, co kultura japońska może przekazać światu, to jest to przede wszystkim prostota. Ona pozwala zachować pewien balans w świecie. To najlepsze wyrażenie istoty japońskości, którą chciałem zawrzeć na wystawie - mówił Kenya Hara na dzisiejszej konferencji prasowej w Poznaniu