Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 22.07.2018 10:36 Publikacja: 22.07.2018 00:01
Od ponad roku psy teoretycznie mogą wchodzić na plaże, całoroczny zakaz obowiązuje tylko na terenie parków narodowych i rezerwatów przyrody.
Foto: AdobeStock
Niezależnie od tego, kto kogo udomowił, człowiek i pies podróżują razem od tysięcy lat. Jednak dopiero od niedawna stało się to logistycznym problemem. Pojawiły się zakazy wstępu i ograniczenia. Nie można pójść z pupilem na plażę, spuścić ze smyczy w lesie, by nie płoszył zwierząt, i wejść do galerii handlowych.
Jeszcze większy problem pojawia się, gdy chcemy wyjechać na urlop. Powstaje dylemat, czy planować wakacje z psem, czy znaleźć mu opiekę. Pomysł, by zwierzak pozostał w domu pod okiem osoby, która przychodzi go wyprowadzić i nakarmić, powinniśmy odrzucić od razu. Wystarczy jeden samotny weekend, by w psychice psa zaszły istotne zmiany, które później wpłyną na życie codzienne. Najlepszym rozwiązaniem byłoby zaproszenie kogoś zaufanego, żeby zamieszkał z pupilem w jego własnym środowisku, lub zostawić go u przyjaciół. Niektóre środowiska tworzą własne reguły wymiany przysług związanych z opieką nad psami. Warto się przyjrzeć, czy mamy kogoś w otoczeniu, komu moglibyśmy pomóc w opiece nad psem w zamian za to samo podczas naszego urlopu.
Razem z dziennikarką „Rzeczpospolitej” Małgorzatą Piwowar rozmawiamy o najgłośniejszym wydarzeniu mijającego sezonu w sztuce – o otwarciu nowej siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.
To zaproszenie do udziału w polskiej kulturze dla całej Europy. Koncert inauguracyjny 3 stycznia w Warszawie.
Zamek Królewski w Warszawie prezentuje cenną kolekcję sztuki europejskiej, pochodzącą z Narodowego Muzeum Sztuki im. Bohdana i Warwary Chanenków w Kijowie.
Wraz z Katarzyną Czajką-Kominiarczuk, twórczynią bloga Zwierz Popkulturalny, recenzentką i autorką książek o popkulturze, rozmawiamy na temat seriali. Jakie tytuły zasługują na miano produkcji roku? Na jakim etapie streamingowej rewolucji się znajdujemy?
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
W stolicy Szwecji ruszył Tydzień Noblowski. Rozpoczął się od tradycyjnego przekazania osobistych przedmiotów należących do tegorocznych noblistów do sztokholmskiego Muzeum Nagrody Nobla oraz sygnowania krzeseł w tamtejszej kawiarni.
W 2019 roku oficjalnie zmieniłam swoje imię. W dowodzie i paszporcie. Wszędzie. To jest nowa jakość życia i większe wydarzenie niż zmiana nazwiska po ślubie – mówi Kala Nguyen, która od 32 lat mieszka w Polsce. Pracuje jako stewardesa.
W co inwestują pieniądze najzamożniejsi klienci? Eksperci z międzynarodowej grupy The Independents zrzeszającej analityków z wielu krajów, przeanalizowali trendy dotyczące preferencji konsumentów dóbr luksusowych.
W Wielkiej Brytanii powstanie pierwszy na świecie stadion wykonany w technologii drewnianej. Za projekt obiektu odpowiada słynna brytyjska pracownia Zaha Hadid Architects.
Dom mody Chanel ma nowego dyrektora artystycznego. Został nim 40-letni projektant, który do niedawna pracował dla innej znanej marki świata mody.
Umeå w Szwecji uchodzi za najbardziej przyjazne kobietom miasto świata. Jakie czynniki za tym przemawiają?
John Galliano odchodzi z domu mody Maison Margiela, z którym był związany przez wiele lat. Branża mody spekuluje o dalszym ciągu kariery kontrowersyjnego projektanta.
Polo bywa nazywane grą królów i milionerów. Nie w Argentynie. Choć na turniejach w tym kraju, jak na całym świecie, dominują śnIeżnobiałe spodnie, kapelusze i szampan, to Argentyńczycy traktują ten sport z taką samą miłością jak futbol. Polo to dla nich przede wszystkim element życia, tak jak miłość do konI, z którą sIę rodzą.
Mobilna aplikacja DailyArt została nagrodzona w konkursie App Store Awards, organizowanym przez firmę Apple. Za nietypowym projektem stoi warszawska historyczka sztuki. Z jej projektu co miesiąc korzysta ponad 800 tys. użytkowników.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas