Malwina Użarowska

Kidult – moda czy lęk przed życiem

Zlepek angielskich słów: kid (dziecko) oraz adult (dorosły) opisuje dorosłe dziecko – kogoś, kto nie chce dojrzeć.

Dlaczego młode matki cierpią na depresję?

Co dziesiąta kobieta źle znosi wczesne macierzyństwo. Naukowcy obwiniają i hormony, i mózg.

Czy należy usunąć krzyż z Giewontu?

Popołudniowa burza, która 22 sierpnia rozpętała się nad Giewontem, doprowadziła do jednej z największych tragedii w historii tatrzańskiej turystyki. Wyładowania trwały około godziny, a w mediach i na portalach społecznościowych nadal grzmi.

Kiedy obserwować sierpniowe „spadanie gwiazd”

Deszcz meteorytów będzie najlepiej widoczny z 12 na 13 sierpnia. Jeśli nie przeszkodzą nam chmury, w drugiej połowie nocy i nad ranem zaobserwujemy apogeum tego zjawiska

Jak kosmos "broni się" przed ludźmi

Umysł pragnie podróży do gwiazd, a mózg mówi: nie! Kolejne badania nad reakcjami ciała na podróż kosmiczną nie tchną optymizmem. Pokonujemy bariery techniczne, ale biologia protestuje.

Dlaczego Ministerstwo Zdrowia wstrzymuje dostęp do leczenia ratującego życie?

Trwa dramatyczna walka pacjentów chorych na raka prostaty o dostęp do leku stosowanego na całym świecie. Ministerstwo Zdrowia nabiera wody w usta. Jeśli nie chodzi o pieniądze, to o co?

Na co czeka wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski?

Chorzy na raka prostaty po raz kolejny czują się oszukani. Na nowej liście refundacyjnej nie ma leku ratującego życie wielu pacjentów.

Czego naprawdę powinniśmy się wstydzić?

Kończący się Światowy Tydzień Kontynencji zwieńczony został kolejną edycją raportu na temat sytuacji pacjentów z nietrzymaniem moczu w systemie opieki zdrowotnej w Polsce. Powstaje pytanie, jak głośno należy mówić o intymnych problemach, by zostały rozwiązane.

Sprawa Gorgonowej. Czy była winna?

Film Janusza Majewskiego z 1977 r. ukazywał słynną morderczynię niemal jako postać z lodu, której wizerunek powoli pęka w trakcie toczącego się procesu. Jakie w rzeczywistości były dowody winy odrzuconej kobiety?

Chorzy na raka prostaty po raz kolejny odbijają się od ściany

Pacjenci zarzucają Ministerstwu Zdrowia opieszałość w podejmowaniu decyzji o refundacji leku ratującego zdrowie i życie. Po raz piąty zawiedziono ich nadzieje.