To jeden z kilkudziesięciu występów na ich obecnym, wielkim tournée. Trzeba podkreślić, że duet robi w Europie furorę od czasu, kiedy pod koniec lat 90. XX wieku wokaliści zdecydowali się osiąść w Paryżu. Nagrali album „Sou Ni Tilé”, który przyniósł im popularność we Francji.
Jednak prawdziwie wielką, światową karierę ułatwiła im współpraca z producentem Manu Chao. Zrealizowana wspólnie płyta „Dimanche á Bamako” (2005 r.) sprzedawała się znakomicie, otrzymała nominację do nagrody Grammy, a za tym poszły zaproszenia na najważniejsze festiwale.
Znawców world music nie dziwi fakt, że kolejni artyści z Mali zdobywają uznanie na świecie. Tu przed wiekami narodziła się tradycja przekazywania z pokolenia na pokolenie śpiewanych przez griotów historii. Tu popularność zdobył instrument strunowy kora, nieodzowny atrybut każdego afrykańskiego barda.
Współczesna muzyka Mali pełna jest różnorodnych wpływów, również europejskich, amerykańskich i latynoskich. Stąd wywodzą się wielkie gwiazdy world music: Salif Keita i Mory Kante.
Mariam Doumbia i Amadou Bagayoko poznali się 30 lat temu w instytucie dla niewidomych w Bamako. Połączyło ich zamiłowanie do muzyki. Oboje śpiewali, Amadou grał również na gitarze. Były to proste piosenki, ale bardzo melodyjne, osadzone w tradycji.