Andi Toma i Jan St. Werner tworzą jeden z niewielu zespołów muzyki elektronicznej powstałych w latach 90-tych, które przetrwały próbę czasu. Mają na koncie jedenaście albumów i liczne remiksy o ogromnej rozpietości stylistycznej – od eksperymentalnej elektroakustyki, przez chwytliwe popowe melodie, po niezwykle gęste techno punkowe, taneczne transy. Obaj nagrywają też niezależnie pod egidą własnej wytwórni Sonig. St. Werner wydał pod pseudonimami Lithops oraz Neuter River płyty solowe, pracował też jako dyrektor artystyczny Amsterdam Institute for Electronic Music, STEIM. Z kolei Toma współpracował jako producent z Moondogiem, Junior Boys, The Fall, Stereolab i wieloma innymi.
Pantha du Prince
Pochodzący z Hamburga Hendrik Weber (nagrywający także jako Gluhen 4 czy Panthel) od swego debiutu w 2004 szybko zdobył uznanie jako twórca muzyki ulotnej, przemyślanej i nieoczywistej. Łącząc wpływy klasycznego techno z Detroit z elementami post-rocka czy shoegaze, Weber wykracza poza przewidywalne struktury tworząc muzykę całkowicie oryginalną, zawieszoną pomiędzy krystalicznym ambientem a post-klubową rytmiką. Jego najnowszy album p.t. "Black Noise", debiut w szeregach brytyjskiej Rough Trade Records, ukazał się w lutym 2010 i zawierał utwory nagrane m.in. z muzykami Animal Collective czy LCD Soundsystem. W Warszawie Pantha Du Prince zaprezentuje także materiał z planowanego na jesień, czwartego albumu.
Paris Tetris
Projekt powstał w Warszawie w drugiej połowie 2008 roku. Candelaria Saenz Valiente, Marcin Masecki i Macio Moretti nagrali płytę, na której oprócz nich samych gościnnie pojawiają się przeróżni wspaniali instrumentaliści m.in.:Kuba Kossak na fagocie, Bartek Magneto na gitarze, dj Lenar na patefonach i odpowiedzialny oprawę graficzną projektu zespołu Kuba Jezierski na trąbce. Ich najnowsza płyta p.t. „Honey Darling" zmiksowana została przez Eddiego Stevensa, byłego klawiszowca Moloko, obecnie aranżera i muzyka koncertowego Roisin Murphy.
Ścianka
Jeden z najważniejszych polskich zespołów alternatywnych. Koncertuje od jesieni 1994 roku. Nagrywa i wydaje od wiosny 1998 roku. Ich styl jest trudny do zdefiniowania - łączy surową pre-punkową energię i free jazzowe szaleństwo. Aktualny skład zespołu to: Maciek Cieślak – gitara, wokal, Michał Biela – gitara basowa i Arek Kowalczyk – perkusja. Koncert w ramach sceny TrzeciE Ucho będzie prapremierą materiału z najnowszej płyty zespołu, która ukaże się na przełomie września i października 2011. Aby zaprezentować nowy materiał w pełnych aranżacjach zespół wystąpi po raz pierwszy w specjalnie rozszerzonym składzie.
Ililta Band
Ililta Band to pochodzący z Addis Abeby Azmari, czyli wędrowni etiopscy trubadurzy. Grają na trzech najbardziej tradycyjnych instrumentach: masinqo - jednostrunowych skrzypcach ze smyczkiem, na krarze - sześciostrunowej harfie oraz na kobero - tradycyjnych, dużych, metalowych bębnach o membranach z krowiej skóry. Ich pełna pasji muzyka różni się praktycznie od wszystkiego do czego przyzwyczajone może być europejskie ucho, mimo to jest jednak niezwykle kołysząca, energetyczna i bezpośrednia - jak w przypadku dobrego rockowego zespołu.
Dandy Jack
Martin Schopf aka Dandy Jack znany jest zarówno jako producent muzyczny jak i animator światowej sceny muzyki elektronicznej. W czasie swej kariery sięgał po wiele muzycznych estetyk i styli oraz współpracował z najważniejszymi artystami współczesnej sceny elektronicznej, zarówno klubowej jak i eksperymentalnej. Najważniejsi z nich to Uwe Schmidt znany również jako Atom Heart lub Senor Coconut, Pete Namlook, Pink Elln i Ricardo Villalobos. Największą sławę przyniosły jednak Dandy Jackowi porywające występy na żywo o czym mogła przekonać się publiczność najważniejszych festiwali muzyki elektronicznej na świecie.
Jacek Sienkiewicz
Producent, dj i popularyzator ambitnych klubowych brzmień. Wydaje płyty w prowadzonym przez legendę berlińskiego techno - Svena Vatha, labelu Cocoon. Nakładem tej właśnie wytwórni, ukazały się albumy "Techne" i "Displaced", dzięki którym stał się artystą znanym za granicą i zyskującym coraz szersze grono fanów. Swoje utwory wydał także w kilku innych niezależnych wytwórniach, jak Klang Elektronik, WMF, oraz w prowadzonej przez siebie Recognition.
Robert Piotrowicz
Jest jedną z czołowych postaci polskiej muzyki eksperymentalnej i improwizowanej, a także współzałożycielem wytwórni i festiwalu Musica Genera. Współpracuje ze światową czołówką artystów tego nurtu. Piotrowicz w instrumentalnym wymiarze swej pracy posługuje się gitarą i syntezatorem analogowym, który jest dla niego źródłem soniczych kreacji i poszukiwań. Muzyk porusza się w różnych przestrzeniach, jako improwizator współpracuje głównie z Anną Zaradny, a także Burkhardem Stanglem, gra solo, komponuje studyjnie w rejonach współczesnej muzyki elektroakustycznej.