Steve Rogers to najlepszy eksperyment amerykańskiego rządu. Anemiczny nastolatek ze złotym sercem – dzięki nauce stał się niezniszczalnym, sprawiedliwym i niezwykle inteligentnym superżołnierzem. Pokonał Red Skulla, prowadził Avengers do walki z Chitauri i nordyckim bogiem Lokim – idealny dowódca, genialny komandos. Jednak jego największa słabość to niemożność podjęcia decyzji wbrew zasadom. Teraz stanie naprzeciw swoim najgorszym koszmarom z przeszłości w postaci sowieckiego agenta znanego pod pseudonimem Zimowy Żołnierz. Musi wybierać pomiędzy sentymentami a rozkazami, pomiędzy ratowaniem świata a możliwością naprawienia złych decyzji.

Filmowa adaptacja "Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz" jest produkcją Marvel Studios (studia należącego do wydawnictwa Marvel). Seria ta uznawana jest za najlepszą w komiksowym uniwersum tego bohatera. Za reżyserię odpowiadają bracia Joe i Anthony Russo, którzy potwierdzili swój kunszt wieloletnim doświadczeniem w pracy przy amerykańskich seriach telewizyjnych.

Jako jeden z założycieli i członek grupy Mścicieli, Kapitan Ameryka jest postacią spajającą cały komiksowy świat studia Marvel. Po raz pierwszy widzowie zobaczyli go w filmie Kapitan Ameryka: First Avenger, nawiązującego jednocześnie do późniejszej produkcji Avengers.

Druga część przygód Steve'a Rogersa, którą można oglądać w IMAX, to także kolejny element kinowej układanki przygotowanej przez studio, w której skład wchodzą m.in.  Incredible Hulk, Iron Man 3, czy Thor: Mroczny Świat. Zimowy Żołnierz poprowadzi fabularnie widzów do kolejnej odsłony przygód Mścicieli, czyli Avengers: Age of Ultron, której należy spodziewać się na ekranach w 2015 roku.

Film od 26 marca w 3D na ekranach kin IMAX w całej Polsce (Warszawa, Katowice, Kraków, Łódź, Poznań).

KONKURS

Dla naszych czytelników mamy trzy podwójne bilety na film "Kapitan Ameryka" w warszawskim IMAX. Można je wykorzystać od poniedziałku 7 kwietnia, do czwartku 10 kwietnia.

Aby je wygrać, wyślij w czwartek (3 kwietnia) esemes o treści "ZW.01.Imię Nazwisko" na nr 71601 (cena 1 zł plus VAT - 1,23 zł).

Wygrywa co drugi esemes nadesłany na dany kod w godz. 13-15 w dniu 3 kwietnia, do momentu wyczerpania puli nagród (zaproszenia do odebrania na miejscu w dniu wydarzenia, informacja o wygranej znajdzie się w sms-ie zwrotnym).

Autopromocja
Od 29.10 w "Rzeczpospolitej" i "Parkiecie"

Wszystko o zrównoważonym rozwoju i pozafinansowym raportowaniu spółek

Sprawdź szczegóły