Ze strony TVP umowę podpisali prezes Jacek Kurski i członek zarządu Mateusz Matyszkowicz. 

Konferencję Episkopatu Polski reprezentował biskup Artur Miziński, umowę sygnował także przewodniczący rady ds. środków społecznego przekazu abp Wacław Depo.

Podpisana wczoraj umowa to nowelizacja porozumienia z 2008 roku, które mówiło m.in. o rozwoju redakcji programów religijnych oraz poszerzenie oferty o nowe audycje.

W ramach nowelizacji TVP1 codziennie o 7 rano będzie transmitować mszę świętą. Pojawiła się ona w ramówce w połowie marca, gdy z powodu pandemii wprowadzono zakazy gromadzenia się, i pozostanie na stałe.

Podobnie pasmo wspólne TVP3, które z z inicjatywy Jacka Kurskiego  od połowy maja transmituje Koronkę do Miłosierdzia Bożego z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach, będzie to robić nadal, codziennie o 15.

"I to już zostanie po stuleciu ur. św. JP2, codzienna Koronka do Miłosierdzia Bożego spod obrazu w Łagiewnikach. Żywy pomnik pamięci JP2 przez kult, do kt. tak bardzo zachęcał nasz Papież. „Debiut” Koronki 18.05 g.15 w TVP3 - 1,1 mln! TVP3 1. raz w historii liderem pasma. Dziękuję" - napisał po pierwszej transmisji Kurski na Twitterze.

Podpisana wczoraj umowa zakłada również, że oprócz TVP1 i TVP3, także TVP Info pokaże nowe programy religijne.