Do gdańskiej prokuratury wpłynął właśnie wniosek o postawienie Katarzynie F.

– żonie szefa grupy, która uprowadziła i zabiła Krzysztofa Olewnika – zarzutu prania pieniędzy pochodzących z przestępstwa. Złożył go mecenas Ireneusz Wilk, pełnomocnik rodziny Olewników.

Z 300 tys. euro okupu, jaki latem 2003 r. Olewnikowie zapłacili za uwolnienie syna, 100 tys. euro bandyci rozdzielili między siebie. Około 30 tys. euro – według śledczych – wziął herszt gangu Wojciech F. Krótko po odebraniu przez bandytów okupu Wojciech F.

i jego żona w domu w Kałuszynie (gdzie przez dwa lata w piwnicy był więziony porwany) zrobili remont i zbudowali kominek. Kupili też bmw, busa oraz motocykl Kawasaki.

– Wojciech F. był wówczas bezrobotny, bez prawa do zasiłku, a jego żona miała firmę o miesięcznym dochodzie 4 tys. zł. – mówi „Rz” adwokat Ireneusz Wilk. Czy kobieta usłyszy nowy zarzut? Prokuratura odmawia odpowiedzi.

Ze sprawy uprowadzeniai zabójstwa Olewnika Katarzyna F. wyszła obronną ręką. Płocki sąd uniewinnił ją od zarzutu udziału w grupie przestępczej. Prokuratura i pełnomocnik Olewnika złożyli apelację i chcą ukarania żony szefa gangu.