Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 09.05.2016 14:01 Publikacja: 09.05.2016 06:55
Foto: rp.pl
Prowadzący program zastępca redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej” Michał Szułdrzyński pytał gościa o powody, z których w ostatnim czasie obserwujemy większe eksponowanie niegdyś pomijanych bohaterów. Podał przykład uroczystości pogrzebowe majora Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki” czy marsz rotmistrza Witolda Pileckiego.
- Oni oczywiście byli przywoływani już dawniej. Warto przypomnieć działania fundacji Żołnierzy Wyklętych, która organizowała wystawy – mówił Ołdakowski. – Żołnierze Wyklęci stają się bohaterami wspólnoty, stają kimś kto jest bohaterem wolnej Polski.
Fundacja Identitas przyznała nagrodę specjalną byłemu dyrektorowi Muzeum Historii Polski Robertowi Kostrze.
Co planuje Sławomir Mentzen w kampanii prezydenckiej, gdy ta zacznie się formalnie w przyszłym roku? Czym jego strategia różni się od poprzednich kampanii Konfederacji? W "Pałacu Prezydenckim" rozmowa z Bartoszem Bocheńczakiem, szefem sztabu Konfederacji w wyborach prezydenckich.
W Pałacu Rzeczypospolitej w Bibliotece Narodowej na Placu Krasińskich w Warszawie wręczamy Nagrodę „Rzeczpospolitej” im. Jerzego Giedroycia.
2 grudnia 2024 - Zapraszamy na niezwykłe wydarzenie online pt. „Strategie Ochrony Rynku w Obliczu Globalnych Wydarzeń: Antydumping, Protekcjonizm i Ochrona Konkurencyjności w Unii Europejskiej”, które odbędzie się 5 grudnia 2024 roku, w godzinach 13:00 – 15:00. To wyjątkowa okazja, by zgłębić tematykę globalnych nierówności ekonomicznych i ich wpływu na polityki ochrony rynku. Nasz webinar zgromadzi wiodących ekspertów i praktyków, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami i wiedzą na temat obecnych wyzwań i możliwości w globalnym handlu i ochronie rodzimych rynków przed nieuczciwą konkurencją.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Bezpieczeństwo i kwestie gospodarcze - dwa temat, które mogą zdefiniować kampanię prezydencką. W nowym odcinku podcastu "Pałac Prezydencki" rozmowa z Adamem Traczykiem, dyrektorem More in Common Polska.
Na przełomie lipca i sierpnia złożymy hołd obrońcom stolicy. Z okazji 80 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego zorganizowane zostaną uroczystości i koncerty.
Powstańcy zawsze mówią, że Polacy powinni być razem, szczególnie elity – uważa Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.
Nie można mówić o ludobójczych planach Trzeciej Rzeszy bez wspomnienia Buczy i Irpienia - mówił Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego, w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem.
- Jesteśmy solidarni z Ukraińcami broniącymi swojej ojczyznę. Każda wojna powoduje także wielkie straty w dziedzictwie narodowym i kulturze. My Polacy rozumiemy to zagrożenie aż nadto dobrze. Muzeum Powstania Warszawskiego rozpoczęło kontakt z muzeami z Ukrainy w celu rozpoznania ich potrzeb. – mówi Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.
Projektem uchwały w tej sprawie zajmie się Rada Warszawy na najbliższej sesji zaplanowanej na 15 kwietnia.
Po kilku miesiącach od decyzji o budowie, w Berlinie pojawiły się problemy.
Najpierw morsowanie i biegówkowanie, teraz czas na muzeowanie. Przed warszawskim Muzeum Narodowym już ustawiają się kolejki zwiedzających. A kolejne placówki szykują się na ponowne otwarcie. O tym, jak muzea mogą przyciągnąć widzów, jak radzą sobie w wirtualnej rzeczywistości i dlaczego są lepsze od smartfonów mówi Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.
Jacek Czaputowicz i Heiko Maas razem oddają cześć powstańczemu zrywowi. To znak postępu w rozliczeniu wspólnej historii obu państw.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas