Powodem miała być przemoc domowa oraz posiadanie narkotyków. Przy byłym bokserze policja zabezpieczyła 0,3 grama kokainy

Funkcjonariuszy miała wezwać żona boksera, Barbara z powodu przemocy w domu, ale później nie złożyła ona oficjalnego zgłoszenia w tej sprawie.

Policja jest oszczędna w informowaniu o tej sprawie. - Dzisiaj po południu zatrzymaliśmy 48-letniego mężczyznę podejrzewanego o posiadanie substancji zabronionych – mówi tylko podkom. Aleksandra Siewert, rzeczniczka prasowa gdańskiej komendy.

Przybyłym bokserze mundurowi zabezpieczyli 0,3 grama kokainy. Policja podejrzewa, że w chwili zatrzymania mężczyzna mógł być pod wpływem narkotyku. Na razie nie usłyszał żadnych zarzutów. – Czynności trwają – mówi podkom. Siwert.

48-letni Dariusz M. boks zaczął trenować w rodzinnym Gdańsku w wieku 12 lat najpierw w barwach Stoczniowca Gdańsk, a w latach 1987–1988 Czarnych Słupsk.

W 1985 roku został mistrzem Polski juniorów w wadze półśredniej, a rok później wywalczył złoty medal młodzieżowych mistrzostw Polski w wadze lekkośredniej. W roku 1987 wywalczył tytuł mistrza Polski w gronie seniorów w wadze lekkośredniej.

24 kwietnia 1988 nie powrócił z wyjazdu ekipy bokserskiej do RFN i tam rozpoczął karierę zawodową, za co został dożywotnio zdyskwalifikowany przez Polski Związek Bokserski.

Bokser to były mistrz świata zawodowców federacji WBO, WBA, IBF w kat. półciężkiej oraz WBO w kat. junior ciężkiej. Był mistrzem Europy amatorów w kategorii półciężkiej. Był niepokonany przez 12 lat.

26 lutego 2005 przegrał walkę o mistrzostwo świata organizacji WBA w wadze półciężkiej, a trzy miesiące później zakończył karierę bokserską i skupił się na biznesie.

Autopromocja
30 listopada, godz. 12.00

Kto zdobędzie Zielone Orły "Rzeczpospolitej"?

Sprawdź szczegóły