- Nie można z jednej strony zasilać ogromnymi sumami z naszych podatków telewizji zwanej dawniej publiczną, a jednocześnie z drugiej obciążać haraczem media, które są krytyczne wobec władzy - powiedział w telewizyjnym orędziu marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

W swoim wystąpieniu marszałek odnosił się do zorganizowanego w środę protestu niezależnych mediów. Nadawcy i wydawcy w liście otwartym do premiera wyrazili protest przeciwko podatkowi od reklam, który określają mianem „haraczu”, którego celem jest ograniczenie wolności mediów.

Orędzie marszałka Senatu poprzedził materiał dziennikarza "Wiadomości" Dominika Cierpioła. "Marszałek zażądał emisji wystąpienia w czasie transmisji wyczekiwanego przez kibiców finałowego meczu o Klubowe Mistrzostwo Świata w piłce nożnej" - usłyszeli widzowie TVP.

Przeczytaj: Komentarz Mirosława Żukowskiego: Futbol, kłamstwa i TVP

Warto odnotować, że niemal całe orędzie marszałka Senatu zostało wygłoszone, gdy w meczu była przerwa. Dodatkowo po głównym wydaniu "Wiadomości" nie wyemitowano prognozy pogody, a w tym samym czasie transmisja ze spotkania prowadzona na kanale TVP Sport.

Po materiale "Wiadomości" na ekranie pojawił się napis "Tu powinien być Twój ulubiony mecz". Po kilkunastu sekund wyemitowano orędzie marszałka Grodzkiego.