Reklama
Rozwiń

Działania medyczne w sytuacji aktów terroru

Poza pracą służb kontrterrorystycznych i policyjnych, miejsce zamachu jest polem działania służb ratowniczych. To także zagadnienia związane z koordynacją działania służb ratowniczych od etapu dysponowania, kierowania akcją ratowniczą, pracą szpitali aż do roli medycyny sądowej i oceny mechanizmów urazu.

Aktualizacja: 02.07.2017 12:35 Publikacja: 02.07.2017 12:34

Działania medyczne w sytuacji aktów terroru

Foto: Fotorzepa, Piotr Woźniak

W piątek w Wojskowym Instytucie Medycznym zakończyła się pierwsza edycja nowatorskiego kursu „Działania medyczne w sytuacji aktów terroru” organizowanego przez Centrum Kształcenia Podyplomowego, Doskonalenia Zawodowego i Symulacji Medycznej WIM.

Celem szkolenia było zapoznanie uczestników ze specyfiką działań ratowniczo - medycznych w przypadku aktów terroru. Główna tematyka skupiła się na problematyce współczesnych zagrożeń terrorystycznych, zasadach planowania działań medycznych, typowych obrażeniach i odmienności działania w środowisku niebezpiecznym, zagrożeniach CBRN i organizacji systemu reagowania oraz zabezpieczania medycznego. Szkolenie prowadzone było na zasadzie interaktywnego seminarium oraz realizacji symulowanych scenariuszy.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Kraj
Metro nie kursuje od Słodowca do stacji Centrum. „Podejrzenie, że coś się pali”
Kraj
Jedyne Centrum Integracji Cudzoziemców na Mazowszu będzie działało w Warszawie
Kraj
Pociągi wracają na trasę M1 po awarii w metrze warszawskim
Kraj
Tęcza powróci na plac Zbawiciela. Projekt wybrano w Budżecie Obywatelskim przy czwartej próbie
Kraj
„Dwie wieże” jeszcze w grze, choć już bez prokurator Ewy Wrzosek