Jest to między innymi były wiceprezes zarządu GetBack SA, dwóch byłych dyrektorów tej spółki, były asesor komorniczy oraz były komornik sądowy - właściciel kancelarii komorniczej.
Sprawa dotyczy nieznanego dotąd wątku śledztwa, jakie prowadzi prokuratura przy udziale CBA.
- Wątek ten dotyczy sieci spółek, które były beneficjentami wielomilionowych nadużyć. Do tych spółek, zarządzanych przez zatrzymane dzisiaj osoby trafiło, jak wskazują szacunki, blisko 120 mln zł wyprowadzanych z GetBack pod przykrywką niekorzystnych umów - zaznacza Piotr Kaczorek z CBA. - Nowe ustalenia śledczych wskazują również, że jeden z członków kierownictwa GetBack S.A. mógł mieć wpływ, na to aby wskazane, konkretne osoby mogły przedstawić swoje obligacje do wykupu po tzw. dobrej cenie i w odpowiednim terminie - dodaje Piotr Kaczorek.
Zatrzymani po doprowadzeniu do prokuratury usłyszą zarzuty.
- Dotyczące m.in. popełnienia przestępstw nadużycia zaufania w obrocie gospodarczym, które doprowadziły do wyrządzenia spółce GetBack szkody majątkowej w wielkich rozmiarach - informuje prok. Zabłocka Konopka.
Prokuratura Regionalna w Warszawie prowadzi śledztwo dotyczące licznych nieprawidłowości w działaniu grupy kapitałowej GetBack S.A. W tym „wyrządzenia szkody majątkowej wielkich rozmiarów na szkodę GetBack SA, systemowego wyprowadzania milionów złotych ze spółki na podstawie fikcyjnych umów w celu osiągnięcia korzyści osobistej, ukrywania dowodów, posługiwania się podrobionymi dokumentami". Śledztwo obejmuje też przestępstwa manipulacji instrumentami finansowymi i podawania do publicznej wiadomości nieprawdy o działaniach spółki. Dotąd zarzuty postawiono kilkunastu podejrzanym, w tym Konradowi K. – byłemu prezesowi GetBacku.
Obecnie lista wszystkich zatrzymanych w śledztwie wydłużyła się do 19 osób.