Ciało powieszonego mężczyzny znaleziono dziś rano. Najbardziej prawdopodobną przyczyną śmierci jest samobójstwo. Prokurator zostawił list pożegnalny skierowany do najbliższej osoby. Jak powiedziała rp.pl Krystyna Gołąbek z Prokuratury Okręgowej w Siedlcach A. podał w nim chorobą jako przyczynę swojej decyzji.

Prokuratura Rejonowa w Garwolinie, która prowadzi śledztwo, sprawdza również ewentualny udział osób trzecich. Media informowały, że sekcja zwłok prokuratora ma być przeprowadzona jeszcze dzisiaj, ale prokurator Gołąbek powiedziała rp.pl, że dojdzie do niej jutro w godzinach popołudniowych. - Tak ustalił prokurator prowadzący śledztwo z patomorfologiem - tłumaczy i dodaje, że to rutynowe działanie w tego typu sprawach. - Sekcje zwykle przeprowadza się po upłynięciu doby od śmierci i nie ma w tym nic dziwnego - przekonuje dopytywana o przyczyny wyznaczenia takiego terminu.

A. był zastępcą dyrektora Departamentu Postępowania Sądowego. Maciej Kujawski z Prokuratury Generalnej powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że zmarły przed śmiercią długo chorował.

W Biuletynie Informacji Publicznej IPN można znaleźć informację, że A. w marcu 1988 r. został zarejestrowany jako "oficer rezerwy kontrwywiadu WSW z przydziału mobilizacyjnego". Dwa miesiące później został "upoważniony do prac tajnych". IPN w uwagach zastrzega, że według "obowiązujących przepisów prawnych przeszkolenie wojskowe w Szkole Podchorążych Rezerwy i Szkole Oficerów Rezerwy nie jest służbą w organach bezpieczeństwa państwa".

W 2008 r. pod Garwolinem samobójstwo popełnił 37-letni sędzia Sądu Grodzkiego w Garwolinie. Dzień wcześniej jego służbowe pomieszczenia przeszukali funkcjonariusze ABW w związku ze śledztwem dotyczącym korupcji w wymiarze sprawiedliwości. Śledztwo nie wykazało udziału osób trzecich.