Czesław śpiewa dla uchodźców

Aby przypomnieć o ludziach, którzy w zimę będą zdani tylko na siebie, Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej przygotowało z muzykiem Czesławem Mozilem wyjątkową akcję.

Aktualizacja: 21.12.2018 14:07 Publikacja: 21.12.2018 13:22

Czesław śpiewa dla uchodźców

Foto: YouTube, PCPM

Dystrykt Akkar, jeden z najbiedniejszych regionów Libanu, położony tuż obok granicy z Syrią, stał się schronieniem dla ponad stu tysięcy syryjskich uchodźców. Temperatura w północnej części kraju jest przynajmniej o 6-7 stopni Celsjusza niższa niż na wybrzeżu. Wyjątkowo mroźne są grudzień i styczeń. Wtedy też najczęściej odnotowuje się przypadki poważnych wyziębień bądź śmiertelnych zamarznięć. Namioty, w których mieszkają uchodźcy, w zimowych miesiącach, zamiast być domem, stają się dla nich zagrożeniem. Ze wsparciem muzyka Czesława Mozila Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej postawiło sobie za cel zabezpieczenie namiotów przed chłodem.

 

Do Libanu dotarło już niemal 300 ręcznie robionych czapek i szalików. Teraz pomóc postanowił także Czesław Mozil, który przekaże dla potrzebujących 100 czapek. Muzyk zaśpiewał także dla uchodźców piosenkę „Nasza zima zła”, którą fundacja PCPM opublikowała w sieci. 

„Naszym zadaniem jest zapewnienie bezpiecznej zimy dla uchodźców poprzez naprawienie ich namiotów. Zbieramy pieniądze na materiały - belki i plastikowe płachty, które pozwolą przygotować namioty na niskie temperatury i śnieg. Dlatego pięknie prosimy o wsparcie” - podkreśla fundacja PCPM. 

Aby wesprzeć akcjęna konto fundacji PCPM można przekazać wpłatę z dopiskiem „Zima".

Więcej informacji znaleźć można TUTAJ.

Kraj
Relacje, które rozwijają biznes. Co daje networking na Infoshare 2025?
Kraj
Tysiąc lat i ani jednej idei. Uśmiechnięta Polska nadal poszukuje patriotyzmu
Materiał Promocyjny
Jak Meta dba o bezpieczeństwo wyborów w Polsce?
Kraj
Jak będzie wyglądać rocznica koronacji Chrobrego? Czołgi na ulicach stolicy
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Kraj
Walka z ogniem w Biebrzańskim Parku Narodowym. „Pożar nie jest opanowany”
Materiał Partnera
Polska ma ogromny potencjał jeśli chodzi o samochody elektryczne