Atak na Magdalenę Ogórek przed siedzibą TVP Info

W sobotę wieczorem przed siedzibą TVP Info doszło do demonstracji której uczestnicy próbowali uniemożliwić wyjazd spod siedziby telewizji Magdalenie Ogórek, dziennikarki TVP Info. Dziennikarka była lżona przez część uczestników demonstracji. Doszło do interwencji policji.

Aktualizacja: 03.02.2019 13:12 Publikacja: 03.02.2019 05:19

Magdalena Ogórek

Magdalena Ogórek

Foto: Fotorzepa/ Jerzy Dudek

Wyrazy ubolewania z powodu wydarzeń pod siedzibą TVP Info przekazał Magdalenie Ogórek na Twitterze szef MSWiA Joachim Brudziński. Minister przeprosił dziennikarkę za "brak stanowczej reakcji stołecznej policji wobec dziczy", która ją zaatakowała.


Atak na Ogórek potępiły m.in. Barbara Nowacka, liderka Inicjatywy Polskiej i Katarzyna Lubnauer, szefowa Nowoczesnej oraz wiceprzewodniczący PO Tomasz Siemoniak.

Zapis całego wydarzenia znalazł się na profilu @PolskaNormalna na Twitterze. W opisie filmu napisano o "pożegnaniu Ogórek po seansie kłamstw i nienawiści w #Minela20". Uczestnicy mieli skandować: "sprzedajna kłamczucha", "wstyd i hańba", "zatrudnijcie dziennikarzy".

Sama Ogórek skomentowała całą sytuację pisząc: "Auto oplute, porysowane, obklejone całkowicie naklejkami, wyzwiska, rzucanie się pod koła. Szarpanina i przemoc. Tak wyglądał mój wyjazd z TVP. A oni się cieszą i wklejają film".

Podczas demonstracji pod TVP Info doszło do interwencji policji, która musiała siłą usuwać demonstrantów próbujących uniemożliwić Magdalenie Ogórek wyjazd spod siedziby TVP Info.

Kraj
Ustawa "lex Tusk". "Czy Andrzej Duda dołączy do polowania na czarownice?"
Kraj
Światowy Dzień Środowiska już wkrótce! Jaki temat przyświeca nam w tym roku?
Kraj
Ziobro vs Morawiecki: „Ile razy premier dymisjonował ministra sprawiedliwości?”
Materiał partnera
Miliony euro na społeczne projekty
Materiał Promocyjny
ESG - Raportowanie w praktyce – IV edycja
Bezpieczeństwo
Kto zawiadomi Polaków o ataku z powietrza? Rząd planuje zmiany
Kraj
Kaczyński i Tusk chcą dawać 800+. „Ale to nie wystarczy, aby rządzić”